Odborník
Kastrace kocoura: názor veterináře
Kastrace kocoura je jednoduchý chirurgický zákrok, nicméně mnoho chovatelů považuje kastraci za zbytečnou, protože kocouři nenosí domů koťata.
ONLINE
PORADNA
7.7.2017
Chovatel
Přehřátí v létě je jedním z nejčastějších důvodů, proč suchozemská želva umírá. Želva je totiž plaz, který neumí regulovat tělesnou teplotu. V zimě je pro ně typická hibernace neboli zimní spánek, v létě někdy i několik týdnů estivují, využívají letní spánek.
V horkých letních dnech jsou želvy často aktivní brzy ráno. Uvidíte je pobíhat ve výběhu, jíst nebo se vyhřívat. Jakmile začne být venku horko, ihned se schovají do boudy, pod kámen, do trávy či pod keř. Aktivní bývají zase až k večeru. Proto je životně důležité želvě poskytnout vhodné prostory k tomu, aby se mohla bezpečně ukrýt. Čím více želv, tím více možností, kam se schovat.
Želvy se na slunci přehřejí velmi rychle a pokud včas nezasáhnete, umírají.
Pozor na přehřátí u želv, které "pasete" na volném prostranství. Když začne želva pobíhat po trávě jako zběsilá, hledá úkryt, aby se zchladila. Pravděpodobně už také začíná bojovat o život. Pokud se stane, že se želva na přímém slunci převrátí a nemůže se vrátit zpět na nohy, pak poměrně rychle umírá.
Pokud želvičku najdete obrácenou na záda na přímém slunci, ihned ji přemístěte na chladné místo a do chladné vody (ne ledové!). Pozor na výšku vodní hladiny. Když je želva hodně vyčerpaná, nemusí ani zvednout hlavu a mohla by se snadno utopit. Pak už vám zbývá pouze čekat, zda se želva vzpamatuje, či nikoliv.
Samozřejmě, nejdůležitější ze všeho v létě je zamezit přehřátí. Ve výběhu nezapomeňte na dostatečné množství keřů, vysokou trávu, úkryty pod kameny nebo tepelně izolované boudy. Terén výběhu a terária by měl být bez překážek, aby se želva nedopatřením neobracela na záda.
Odborník
Kastrace kocoura je jednoduchý chirurgický zákrok, nicméně mnoho chovatelů považuje kastraci za zbytečnou, protože kocouři nenosí domů koťata.
Chovatel
Pokud samička chameleona zabřezla, přibližně po měsíci vám začne dávat najevo, že je připravená na kladení vajec.
Odborník
Jestliže má pes nebo kočka neustále žízeň, může to být předzvěst například některého typu cukrovky, problému s ledvinami či Cushingova syndromu. Onemocnění je ale víc a je potřeba znát alespoň základní příznaky. Diagnózu samozřejmě stanoví veterinář.
Novinky
Vědci z čínského Hongkongu sledovali psa nakaženého novým koronavirem a snaží se objasnit, jestli se domácí mazlíček může nakazit od člověka a naopak.
Odborník
Průjem, stejně jako zvracení, může být důležitým symptomem nejen gastrointestinálního, ale i systémového onemocnění. Při průjmu dochází k velkým ztrátám vody, následné dehydrataci a dysbalanci elektrolytů, proto je na místě urychleně vyhledat pomoc veterinárního lékaře.
© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!