Venkovní výběh
Jestliže máte to štěstí, že je vaše želva převážně venku, pak máte vyhráno. Želva musí mít k dispozici místo, kam se schová v době, kdy je vedro, jsou bouřky a počasí je méně příznivé. Z výběhu odstraňte zbytky potravy, u nichž hrozí, že začnou hnít. Rozhodně nedávejte želvě misku plnou zralého ovoce před vašim odjezdem. Ovoce začne uhnívat a navíc láká vosy a včely a určitě byste neradi, aby vaše želva spolkla vosu. Do výběhu dejte pouze bylinky (jitrocel, pampelišku, jetel a jiné), seno patří do boudy – zajistíte tak, že nezmokne a bude tedy čerstvé. Nezapomeňte na vodu. Do misky umístěte kameny, aby se želva neutopila, pokud by se převrátila na záda. Ideální je také želvu před odjezdem vykoupat. Dostatečně se napije a vyprázdní.
Balkónový výběh
Stejná pravidla platí i pro balkónový výběh. Pokud je však balkónový výběh pod střechou, je nutné pořádně podestýlku zalít, aby zůstala alespoň pár dní vlhká. Důležité je také umístit úkryt tak, aby na něj nepražilo slunce. Spousta balkónových výběhů je na slunci celý den a hodně majitelů želv je při nepříznivém počasí schovává do terária. Pokud nemáte boudu, kam se může želva před sluncem schovat, pak ji tam raději přesuňte.
Terárium
Jestliže máte želvičku pouze v domácím teráriu, pak bude nejlepší vypnout výhřevnou žárovku a nechat svítit pouze UV zářivku. Nejlépe se spínačem. Pár dní želvě "chladnější" prostředí vadit nebude. Navíc v letních dnech bývají teploty v bytě hodně vysoké.
Pokud se chystáte na delší dovolenou, je nejlepší oslovit někoho blízkého, kdo se vám o želvičku postará a alespoň jednou za tři dny želvu zkontroluje a nakrmí čerstvou potravou.