Epilepsie psů a koček: jak ji poznat a jak ji řešit
Epilepsie u psů i koček mívá různé podoby. Je to chronický stav, který způsobuje opakované záchvaty a téměř ve 100 % případů je kompenzována léky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 6.7.2019 Pes
Dobrý deň, chcem sa opýtať k článku krátkolebečné psy kde je napísáné aké môžou mať zdravotné problémy. Mám psíka Shi Tzu a občas dostáva záchvaty, že nevládze dýchať (jak keby chrčí). Keď už nastane záchvat aká je prvá pomoc? Naša veterinárka mi nič nevedela poradiť. Na internete je veľa tkz. babských rád, ale neviem či je nejaká správna. Ďakujem za odpoveď Bubáková
Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, jediná pomoc je psa co nejvíce uklidnit a především ho takovým situacím nevystavovat. Babské rady neznám, ale v podstatě se v ten moment nic moc dělat nedá. Pes se nesmí prehřívat, měl by být maximálně v klidu a dýchat chladnější a vlhčí vzduch. Pokud se ale takové stavy často opakují, je potřeba zvážit vhodnost případného chirurgického zákroku.
Epilepsie u psů i koček mívá různé podoby. Je to chronický stav, který způsobuje opakované záchvaty a téměř ve 100 % případů je kompenzována léky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKLéto svádí k dovádění se psem venku v přírodě, ve vodě nebo na hřišti. Dejte si ale pozor na nástrahy, které nemusí být partné na první pohled. A nebezpečí nečíhá jen v klíšťatech a hmyzu.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVše, co se zdá jako zvracení, nemusí být zvracení. Rozlišujeme dva základní termíny, a to regurgitaci a samotné zvracení. V článku se dozvíte důvody zvracení a jak zvířátku pomoci.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPodívejte se na tlapku svého psa. Kolik vidíte drápků? Většina psů má čtyři na zadních končetinách a pět na obou předních končetinách. Ten drápeček navíc na vnitřní straně zadní nohy se jmenuje paspárek. Víte, proč ho pes má a jestli ho má mít?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNesnáší váš pejsek jízdy autem? A zkusili jste už anýzovo-zázvorové sušenky s kefírem? Kefír i jiné mléčné výrobky harmonizuje trávení, zázvor s anýzem zklidní rozbouřené zažívání a tlumí nevolnosti. A co nesní pejsek, můžete dojíst vy.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!