VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Hills a/d

Otázka 28.4.2020     Pes

Dobrý den, byla jsem si zde pro radu minulý týden, pejsek, rakovina, už nejedla, doporučeny hills a/d konzervy, bohužel pejska jsme už museli uspat, tak bych se chtěla zeptat jestli tyto konzervy můžou i zdraví psi2, německý trpasličí špic, 12 let, akorát jeden užívá Euthyrox na štítnou žlázu, děkuji moc za odpověď

Veterinář odpovídá Stanislav Zbořil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, vašeho pejska je mi opravdu moc líto. Krmivo hills a/d je dost koncentrované, tedy i vysokoenergetické. Pro starší psy, kteří normálně žerou své diety bych nedoporučoval náhle přidávat takovéto konzervy. Ony by jim opravdu chutnaly, ale pokud by jich dostali příliš, mohlo by vzniknout riziko pankreatitidy. Můžete je tedy přidávat v opravdu malém množství k normálnímu žrádlu (např. odeberete trochu granulí a lžíci konzervy promícháte se zbytkem granulí), nebo je můžete schovat a kdyby vám přestal některý z pejsků žrát, máte u sebe kvalitní rozkrmovací dietu. Bohužel hypothyreoza, je rizikovým faktorem pro rozvoj pankreatitidy, proto bych zbytečně neriskoval.

Další zajímavý obsah

Odborník

Potravinová alergie a intolerance u psů: příčiny, projevy a jak najít alergen

Potravní alergie na stravu se u psů a koček objevuje tehdy, krmí-li majitel nevhodným složením delší dobu, může se projevit v jakémkoliv věku vašeho mazlíčka. Z odborných studií bylo zjištěno, že zhruba jedna třetina psů trpících alergií na krmivo, jsou mladí psi do jednoho roku stáří. U koček byl zjištěn průměrný věk výskytu potravní alergie 4–5 let. Přestože převládá domněnka, že hlavní příčinou alergií je strava, není tomu tak. Odhaduje se, že potravní alergie způsobují pouze 10–20 % ze všech alergií vyskytujících se u psů. Potravinová alergie je až na třetím místě, daleko za alergiemi vyvolanými blechami nebo životním prostředím (prach, roztoči, dýchací alergie).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?