Pořizujeme si plaza: zařízení terária a správná výživa
Pořizujete domů chameleona, leguána, agamu či želvu? Terárium připravte předem a dobře promyslete, kde plaza koupit i čím ho budete krmit.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 5.3.2019 Želvy
Dobrý den, měla bych dotaz. Mám dvě želvy, tříletého samce T.H. a skoro dvouletou samici taky T.H. Jelikož chci mláďata tak je na čase abych je načipovala . Chci se zeptat ,jestli to zavedení čipu bolí a jestli je to celkově potom bude bolet stím žít. Dá se namazat na to dané místo nějaký umrtvovací krém nebo sprej než se to zavede? Moc vám Děkuji Š.H.
Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, čipování želv je záležitost velmi rychlá, používají se velmi ostré jehly. Doporučuje se želvu čipovat v ranních hodinách, kdy je nejméně aktivní, místo řádně vydesinfikovat a po aplikaci promasírovat. Čip se aplikuje do podkoží, čili další přežívání s čipem by nemělo být pro želvu bolestivé. Hezký den.
Pořizujete domů chameleona, leguána, agamu či želvu? Terárium připravte předem a dobře promyslete, kde plaza koupit i čím ho budete krmit.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKdyž si pořídíte svou první suchozemskou želvičku, měli byste pro ni mít připravené terárium a případně také venkovní či balkónový výběh. Převoz je pro ni velmi stresující. Myslete proto na to, aby byly podmínky co nejlepší.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKCo můžete čekat od veterináře a jeho služeb? Co musíte vědět vy a co naopak on? Být připraven a dobře informován je minimálně půlka úspěchu pro efektivní komunikaci a dohodu. Jak si tedy nejlépe porozumět?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKJe to sladkovodní studenokrevný plaz, výborný plavec. Řádná péče o želvu je složitější, než se většina lidí domnívá. Hlavní zodpovědnost musí převzít dospělý, ne dítě. Péče o želvu zahrnuje údržbu a čištění akvária, krmení želvy a průběžné sledování jejího zdravotního stavu.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPoměrně často se můžete dočíst na různých diskuzních fórech či sociálních sítích o tom, jak někteří ,,chovatelé“ přímo doporučují nosit svého miláčka želvu s sebou do práce či na výlet z důvodu lepší adaptace a také poznání se navzájem. Jak to tedy je?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPřehřátí v létě je jedním z nejčastějších důvodů, proč suchozemská želva umírá. Želva je totiž plaz, který neumí regulovat tělesnou teplotu. V zimě je pro ně typická hibernace neboli zimní spánek, v létě někdy i několik týdnů estivují, využívají letní spánek.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!