VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Ukončení života psa

Otázka 7.1.2021     Pes

Dobrý den, mám takový smutný dotaz. Mám 14letého ridgebacka a naposledy před 3 měsíci jsme byli na kompletní vyšetření. Vše dopadlo výborně, až na zadní nožičky. Sám už nevstane, musíme ho zvedat a potom nám hodně padá. Poslední dobou už neudrží moč, ani stolici. Ale na druhou stranu stále mu moc chutná a i hodně pije. Lidi kolem mi říkají, že už se trápí a že ho tím trápím, že už by mu bylo líp, kdybych ho nechala utratit. Nedokážu posoudit a stále to oddalují, ale sama si už nejsem jistá, jestli je mu dobře. K veterináři určitě už nepůjdem, určitě ho nechám umřít doma, ale kde je ta hranice? Prosím o Váš názor. Děkuji moc Janová Hana

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, tato hranice se těžko určuje a každý má subjektivní názor. Já osobně bych nedokázala psa nosit a dívat se, jak už se nemůže zvednout a nechala bych ho "odejít" s nějakou důstojností. U pejsků co padnou na nohy, je právě to, že stále žerou a mají chuť. Pokud nemá bolesti těch nohou, tak se to za trápení považovat úplně nedá, ale tady je vážně subjektivní hranice, kdy nechat pejska odejít za duhový most. Každopádně většina veterinářů dojede pejska uspat domů, takže se nebojte někam zavolat, aby mohl být pejsek v klidu doma a odejít v blízkosti své rodiny. Držím palce, vím, že je to velmi náročné rozhodnutí. S pozdravem MVDr. Orlovská

Reakce od tazatele

Děkuji moc, moc jste mi pomohla. Hezký den Janová Hana

Další zajímavý obsah

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?