Výživa psa: 6 věcí, které možná děláte špatně
Možná patříte mezi tvrďáky, kteří nikdy nedali psovi ani pamlsek navíc, jste dostatečně důslední a znáte základní pravidla krmení. Ale ruku na srdce, opravdu víte všechno?
ONLINE
PORADNA
9.11.2016
Krmení psa není věda, pokud se již rozhodnete pro způsob, je podstatné držet se ho a nedělat razantní změny jak ve složení krmiva, tak v režimu. To psi nesnášejí úplně dobře.
Nerozmazlujte svého psa a dávejte mu pamlsky jen tehdy, pokud si to zaslouží. Zaprvé jsou to další kalorie navíc, které mu mohou narušit trávení, a zadruhé mu často nabízené laskominy zevšední. Pes by měl dostat pamlsky jen za odměnu po provedení úkolu. Například granule, které běžně dostává, odeberte z pravidelné krmné dávky, aby nepřibíral. Neplatí to samozřejmě u všech, je ale lepší problémům předcházet.
Kromě granulí existuje celá řada dalších pamlsků, které psovi udělají radost, zároveň jsou ale nízkokalorické a nezatíží jeho trávení. Nově jsou rozšířené takzvané „funkční pamlsky“, to znamená, že kromě obvyklého složení obsahují také například mořskou řasu pro lepší zuby, kolagen na klouby nebo slouží jako přírodní odčervení.
V ŽÁDNÉM případě psovi nedávejte čokoládu, je pro ně nebezpečná a toxická, ani sladkosti a cukrovinky, a dokonce ani některé kosti nejsou vhodné. Ovoce a zelenina jsou v pořádku, existují ale výjimky, které jsou nebezpečné: avokádo, třešně, hrozny, rozinky.
Možná patříte mezi tvrďáky, kteří nikdy nedali psovi ani pamlsek navíc, jste dostatečně důslední a znáte základní pravidla krmení. Ale ruku na srdce, opravdu víte všechno?
Chovatel
Také morčatům může onemocnět kůže. Poslední dobou tyto případy přibývají a chovatelé se pochopitelně snaží léčit zvířátko zavčasu. V tomto článku se zaměříme na onemocnění kůže a podkoží u morčat, protože ve veterinární praxi nabývají na významu.
Novinky
Vědci z čínského Hongkongu sledovali psa nakaženého novým koronavirem a snaží se objasnit, jestli se domácí mazlíček může nakazit od člověka a naopak.
Odborník
Přijde vám, že se váš čtyřnohý kamarád drbe častěji, než by bylo zdrávo? Nemusí jít nutně o zvířecí parazity, za nepříjemnostmi může být třeba alergie. Domácí mazlíčci, trpí alergiemi například na trávu, pyl, prach či roztoče. Ničím neobvyklým není bohužel ani potravinová alergie, která se v posledních letech objevuje čím dál častěji.
Ať už doma máte chlupatou kouli, nebo nezbedné koťátko, je nadmíru důležité dostat do jejich programu nějaký pohyb. Představujeme pár nápadů, jak na to.
© 2016 - 2024 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!