Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Parvoviroza

Otázka 28.3.2018     Pes

Dobrý den. Pokud se v chovu vyskytne parvoviroza a štěňata to po veterinární léčbě zvládnou. Mohou být zařazena do chovu a jaké zanechává tato nemoc následky. Jak dlouho je štěně přenašeč ?

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, posílám odkaz na hezký, stručný a srozumitelný článek na toto téma. Štěňata mohou být zařazena do chovu, dbejte na pravidelné očkování zejména chovných fen a u predisponovaných plemen chtějte pro štěňata o jednu dávku přeočkování víc (takže dohromady 4x očkování proti parvoviróze). Zvíře je vysoce infekční během onemocnění,ale i po uzdravení vylučuje malé množství viru a to ještě cca měsíc, po tuto dobu je tedy potencionálním přenašečem. Pokud byste chtěli zjistit, zda ještě virus vylučuje, dá se virus stanovit v trusu pomocí technologie PCR. Obecně závisí na stavu imunitního systému konkrétního jedince, někteří se zotaví rychle a bez následků, u jiných se může delší dobu vyskytovat průjem jako následek prodělání tohoto onemocnění (změny na střevech). Doporučila bych delší dobu podávat dietu a doplnit ji synbiotiky (probiotika + prebiotika). https://www.mazlickoviny.cz/clanek/parvoviroza-psu-nebezpeci-ciha-hlavne-stenata/

Další zajímavý obsah

10 nejzlatějších psích plemen, která si zamilujete

Že jsme objevili žebříček zlatosti pejsků? No, ne tak docela. Na fundovaný výzkum v tomto ohledu stále ještě čekáme, a tak jsme zatím žebříček sestavili sami. Tím samozřejmě netvrdíme, že váš chlupáč není ten nejkrásnější na světě a budeme velmi rádi, když nám do komentářů sdělíte své vlastní žebříčky! Pro inspiraci, tady je ten náš.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

9 přírodních léčebných kúr pro vašeho psa

Když je vašemu psovi zle, jako první byste měli volat veterináře. Zdánlivě zanedbatelné příznaky jsou někdy projevem vážnějšího zdravotního problému, na který domácí léčba nezabere, nebo dokonce napáchá víc škody než užitku. Pokud ale psa trápí jen maličkost, třeba suchá kůže nebo mírně podrážděný žaludek, domácí léčivé prostředky mohou pomoci.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?