VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Obojky proti klíšťatům a blecham

Otázka 2.5.2019     Pes

Dobrý den.Mam dotaz ohledně obojku pro psi proti klíšťatům a blechám.. Zajímá mě jak vlastně tyto obojky mají správně účinkovat.. Mám 4 letého jezevčíka a vyskousela jsem x obojku proti klíšťatům a vždy když ho měl na krku tak mi pes klíšťata nosil už přisátá...Pes je pravidelně od červovany..Ja si myslím když pes má tuto ochranu na krku tak že by se mu měli klíšťata vyhnout tak proto se ptám jak tyto vyrobky mají správně fungovat... Děkuji za odpoved Pokorná Žaneta e-mail korniiii@seznam.cz.. Děkuji..

Veterinář odpovídá Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, obojky proti blechám a klíšťatům působí různě, podle typu účinné látky a technologie. Některé obojky jsou tzv. práškové, kdy se účinná látka uvolňuje postupně z obojku psa při pohybu. Z některých typů obojků se účinná látka vstřebává do vrchní tukové vrstvy pokožky psa. Účinnost obojku závisí nejen na typu účinné látky, ale i na jeho správném nasazení a na stavu pokožky a srsti psa. Pokud není kůže a srst psa v pořádku, tedy je-li např. narušena tuková kožní bariéra, nemusí účinná látka správně fungovat. To je také důvodem, proč některé přípravky ve formě spot on - pipetek u některých psů nefungují, předpokládám, že podobné to může být i u obojků. Je potřeba si uvědomit, že žádný antiparazitární přípravek nefunguje na 100% a někdy je potřeba hledat mezi různými formami a účinnými látkami, než najdete ten "pravý".

Reakce od tazatele

Děkuji za odpověď...

Další zajímavý obsah

Podzimní plískanice se mohou podepsat na zdraví vašeho psa. Poradíme vám, jak ho ochránit.

Dny se pomalu krátí, pryč jsou teplé dlouhé letní večery. Ve vlhku a při nižších teplotách se velmi dobře daří virům a virózám. Na podzim také opadávají plody ze stromů, a to může skýtat nebezpečí pro psy. Ať už chodíte do polí a luk, nebo jen do nejbližšího parku, nezapomeňte, že i váš pes potřebuje v tomto období zvýšenou péči.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Lymeská borelióza u psů: pozor na kulhání, problémy s klouby a ledvinami

Lymeská nemoc je jedním z nejčastějších onemocnění přenosných klíšťaty. Symptomy se ale projevují jen u 5–10 % postižených psů. Nemoc ale napadá také kočky a hospodářská zvířata. Pokud se infekce rozvine v onemocnění, je nejčastějším příznakem kulhání a špatná chůze, způsobena zánětem kloubů. U psů se také může objevit ztráta chuti k jídlu a deprese. Vážnější komplikace mohou zahrnovat poškození ledvin a ojediněle onemocnění srdce nebo nervové soustavy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?