Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Nafouklé břicho psa

Otázka 9.8.2018     Pes

Dobrý den, mám fenu maltézáka, má nafouklé břicho, jí, pije, hraje si, energii má pořád stejnou a to břicho má takhle už cca týden. Přemýšlela jsem nad tím, že by to mohlo být změnou granulí, granule které měla dříve, tak se přestali vyrábět. Dnes ale začla být divná přijde mi, že má horečku a že se břicho výrazně zvětšilo, přemýšlela jsem, jestli to není nádor, ale myslím si, že kdyby měla nádor tak se chová jinak. To břicho je takové, jak kdyby měla v břichu obrovskou kouli, která je v celém tom břichu, není to malá koule, ale proste přes celé břicho, je hodně nafouklá a ještě je zajímavé, že se jí to mění, třeba dvě hodiny je extrémně nafouklá, pak je nafouklá jen trošičku a furt se to takhle mění, nevíte co by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, mohlo by se jednat o ascites (zvýšené množství v dutině břišní). Velmi často souvisí se srdečním selháním, onemocněním jater, nádorovými procesy. Doporučuji s tak závažným klinickým příznakem navštívit veterinárního lékaře. Hezký den.

Další zajímavý obsah

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?