VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Želva špatně kouše stravu

Otázka 7.5.2021     Želvy

Dobrý den, chováme želvu zelenavou, je stará cca 5 let. V zimě ji nezimujeme a teď je momentálně ještě doma. Když jí v minulosti dcera někdy dala "tvrdší" jídlo (třeba mrkev, nebo jablko), tak ho s chutí snědla a normálně rozkousala, ale zhruba před měsícem tuto tvrdší stravu jako ovoce a zeleninu přestala chtít konzumovat. Dceři připadá, jako kdyby tuto stravu nemohla ukousat, přitom předtím ji normálně jedla (i dužnatou část zelí, kterou teď také nechce - jinak ostatní části listu zelí jí dál normálně). Když jsme jí ale zkusili dát mrkev nastrouhanou, tak jí snědla s velkou chutí. Podle chovatele, od něhož želva pochází, by měla mít zobák v pořádku s tím, že želvy se někdy takto chovají (okoušou jenom to "měkké" z listu zelí, atd.). Dcera má přesto obavy z toho, že předtím se chovala jinak a jedla "krásně" i tu tvrdší stravu a teď ji neukouše. Na druhou stranu třeba sepiovou kost občas kouše, nicméně raději jí navíc také strouháme do jídla pravidelně, aby byla jistota, že bude mít dostatek vápníku. Přikládáme fotku zobáku (případně zašleme další, pokud by bylo potřeba) a chtěli jsme se zeptat na Váš názor, zda s ním nemá nějaký problém. Dcera by chtěla být v klidu, že je vše v pořádku než půjde želva do výběhu. Předem moc děkujeme za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina Hloubětín PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Dle fotografie vypadá zobáček v pořádku. Želvy můžou opravdu okousat jen to měkké a tvrdší nechat, aniž by to něco znamenalo. Možná by bylo ještě vhodné podívat se jí přímo do pusy. Když by se Vám to nedařilo, navštivte raději veterináře. s pozdravem MVDr. Pavelková

Reakce od tazatele

Dobrý den, paní doktorko, děkujeme za odpověď. Dceři se podařilo dle Vašeho doporučení udělat u želvy fotografie otevřené pusy a posíláme dle našeho soudu jednu z nejvíce vydařených. Děkujeme za Vaše vyjádření, případně můžeme poslat ještě další fotky.

Reakce od veterináře

Dobrý den. V puse se zdá že nic nemá, když by se stav nezlepšil nebo případně zhoršoval, raději navštivte veterináře. s pozdravem MVDr. Pavelková

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?