VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Ztráta psa

Otázka 1.11.2017     Pes

Dobrý den,minulý čtvrtek se při procházce nám zaběhli dva pejsci,fena se synem.Spět na místo se nevrátili ale pořád nám někdo vola že pobíhají v blízkém lese.Dnes jsem při ohlášce že je viděli vyjela na místo a spatřila fenku ale při voláni vůbec nereagovala,hledala jsem ji znova po lese ale nic.Při návratu k autu tam opět byla ale opět nereagovala na místě jsem nechala své tričko a jidlo.Už nevim jak jinak ji nalákat?

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, jste si jistá, že Vás slyšela a viděla? Každý pes by svého pána po tak dlouhém odloučení nadšeně vítal. Zkuste vzít i jiné členy rodiny , popřípadě nějaké přátele psy , pokud se znali. S tím jídlem jste to udělala dobře, musí být vyhládlí, pokud to snědli, je pravděpodobné, že se tam vrátí. Jinak Vám zbývá odchytová služba s narkotizační pistolí. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

7 znamení, že je váš pes alergik

Stejně jako pro lidi, také pro psy bývá příchod jara spojen s příchodem sezónní alergie. Ta může v kombinaci s jinými alergiemi pejskovi docela zavařit. Stromy, trávy, pyly, roztoči a složení jídla jsou nejčastějšími spouštěči. První alergické projevy se objevují mezi 1. a 3. rokem života. Jak tedy poznáte, že váš pejsek možná trpí alergií?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Psincový kašel ohrožuje psy především na podzim a na jaře. Chraňte svého mazlíčka!

Lidé a psi toho mají mnoho společného, bohužel se některé aspekty týkají také zdraví. Psincový kašel neboli také kotcový kašel, medicínsky infekční laryngotracheitida, je akutní onemocnění horních cest dýchacích, které se projevuje záchvatovitým kašlem. Dobrá zpráva je, že se dá vyléčit a můžete svého pejska proti této nemoci také očkovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?