VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Záchvat šíleného běhání u starého psa

Otázka 15.11.2017     Pes

Dobrý den, můj 15 letý hluchý a kllidný pejsek "oříšek" 10 kg začal z ničeho nic bez příčiny jak šílený běhat po bytě dokola kolem stěn, vůbec nevnímal a nedal se zastavit, pokud jsem ho chytila, vydával hrozné skřeky, takto běhal jak splašený hodinu, byl hrozně zadýchaný, pak postupně se pomalu zklidňoval až usnul. Druhý den měl tak namožené nohy, že se na nich neudržel, nyní už je zase v pořádku. Nikdy předtím toto neměl. Prosím o radu, co se mu to stalo, můžu tomu nějak zabránit nebo jak ho nejrychleji zklidnit zvhledem k jeho věku tohle šílené běhání by jeho srdíčko nemuselo vydržet. Moc děkuji za radu Veselá

Veterinář odpovídá Veterinární klinika Zodiacus 97 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, doporučuji vzít pejska k veterináři a nechat ho vyšetřit. Může se jednat o záchvat vyvolaný bolestivostí ze zánětu (např. močové cesty, prostata), orgánovým selháváním, nádorem, ale i takovou obyčejnou věcí, jako je kousnutí blechy.

Další zajímavý obsah

Odborník

Akutní ledvinné selhání u psů a koček: pozor, můžete si ho splést se zažívacími potížemi

Onemocnění ledvin jsou většinou závažná. Ledviny hrají nezastupitelnou roli v životě každému savce – psy, kočky a lidi nevyjímaje. Ledviny vylučují z těla metabolické zplodiny, udržují elektrolytovou a acidobazickou rovnováhu a podílí se na řízení objemu krve a krevního tlaku. Pokud selhávají, začne selhávat celý organismus.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Nepodceňujte péči o zuby vašeho čtyřnohého parťáka!

Možná si říkáte, jaká péče o zuby psů a koček? Tolik let se jim o zuby nikdo nestaral a teď najednou by se mělo začít? Mezi chovateli stále panuje přesvědčení, že zvířecí chrup má dobrou samočistící schopnost a není tedy potřeba o něj dále pečovat. Ale nezapomínejme, že složení a struktura potravy psů a koček se za posledních 50 let výrazně změnila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?