Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Venčení štěněte venku

Otázka 19.1.2020     Pes

Dobrý den, máme doma 9 týdenní štěně labradora. Je u nás již 14 dnů. Během prvního týdne jsme ho chtěli mít doma, aby si zvyklo na nás jako na jeho nové páníčky a na nové prostředí a tak jsme pořídili takovou tu tréninkovou podložku na čůrání. Během toho týdne se naučilo venčit právě tam. Další týden jsme ho začali brát ven, po každém probuzení, jídle, deseti minutách hraní.. Prostě kdykoliv, kdy jsme vypozorovali, že se mu běžně chce. Ale připadá nám, že jsme tím způsobili to, že se mu teď nechce po probuzení vylézt z pelíšku, prostě tam je co nejdéle co může a hraje si tam s hračkami a u toho nás pozoruje jestli jsme na blízku a nechceme ho náhodou zase vzít ven. Teď se stalo i to, že z pelíšku nevylezl a dokonce se tam vyčůral. Než jsme ho začali brát ven, hned po probuzení vyskočil z pelíšku (otevřená velká klec pro psy) a vyčůral se na podložku. Také když je z pelíšku venku a vidí, že se začínáme oblékat, jde si zalézt zpátky k sobě. Takže ho ven nosíme, když ho posadíme venku, hezky se vyvenčí, pobíhá, hraje si. Takže se venku asi nebojí. Za všechno mu venku dávám pamlsky, za vyčurání, za přiběhnutí, když jde u mě a netahá jinam a za nic ho netrestám. Nevíte jak ho naučit, aby se ven těšil a nechodil na oko “spinkat” pokaždé, když naznačíme, že jdeme ven? Předem děkuji za odpověď. :)

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Chce to čas a mít lepší počasí , které bude později spojeno s procházkami ven včetně vyvenčení. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?