Dobrý den,
mám dvě fenky čivavky 2,5 roku a 1,5 roku. Ta mladší čivavka byla už od štěnátka plachá, ale postupem času se to hodně zlepšilo. Jenže na začátku roku jsme se s pritelem přestehovali do domu, ktery sdedil a bydli tam s nami i jeho babička. Mladší civava na ni ze zacatku stekala, ale to dela vetsinou kdyz nekoho vidi poprve, tak jsme si rikali, ze to chce čas. Ale v dome bydlime už čtvrty měsíc a nic se nelepší, spíš naopak horší. Čivavka na ni stale steka, tresese, uprene hledi na dvere nebo na chodbu z pokoje kdyz slysi jeji pohyby, boji se i kolem ni projit, v pelisku je taktez nervozni a zacina to dochazet k tomu, ze pomalu odmita jidlo (misky s jidlem maji v kuchyni od zacatku nastehovani). Nikdy jsme ji za stekani na babicku netrestali, snazili jsme se ji jen uklidnit a dat ji cas. Starsi civavka zatim v klidu.
Chtěla jsem se tedy zeptat, zda situaci moc s pejskem neprozivam - chci pro nich to nejlepsi. Jak dlouho takovou situaci pejsek muze zvladat, co se mu muze ze stresu prihodit a zda jde teto situaci nejak predejit. Dekuji moc za odpoved. S pozdravem Skovajsova.
Dobrý den, strach z osob je častou poruchou chování u psů. Důvod strachu z babičky může mít více příčin, od genetické predispozice až po špatnou zkušenost s danou osobou. V domácích podmínkách můžete vyzkoušet tzv. "změnu přístupu majitele"-při projevu strachu si psa nevšímejte, chovejte se klidně, nehlaďte, neodměňujte. Je nutné mít zvládnuté i základní cviky poslušnosti. Dále se uplatňuje systematická terapie chování, kdy musíte dodržet následující podmínky - 1) je nutné začít s velmi nízkou intenzitou (babička z velké dálky) a postupně intenzitu navyšovat podle reakce zvířete 2) v každém stádiu výcviku musí majitel psa odměňovat pamlsky a pochvalou, v případě, že neprojevuje strach 3) během terapie nesmí být pes nikdy vystaven tak silnému podnětu, aby vyvolal strach (toleruje se jen lehká nervozita). Tréninkové metody se řadí mezi alternativní metody, pes není strachem zcela paralyzován 1) časná intervence - blíží-li se obávaná osoba, psa dříve než se projeví nervozita přivolat, odměnit a zacvičit s ním základní poslušnost nebo aport po dobu, kdy strachový stimul trvá, tzn. přinutit psa věnovat větší pozornost pánovi než strachovému podnětu, případně strachový podnět přesunout do větší vzdálenosti a nešetřit pochvalou a pamlsky 2) ignorace strachu - dokud se pes bojí, pán na něj nemluví, nechlácholí ho a nehladí, opravdu je nutné mít zvládnuté základní povely. Bohužel neexistuje lék, který by trvale zbavil psa strachu. Snad Vám těchto pár rad alespoň trochu pomůže. Předpokládám, že se jedná o Píďu, tak pokud se potkáme v ordinaci ve Starém Městě, můžeme to více prokonzultovat. Hezký den.
Vlasovce psího, také lidově známého jako srdečního červa neboli hlístici, znají všichni majitelé domácích mazlíčků. Vlasovce přenášejí komáři a patří mezi onemocnění, proti kterým nabízí veterinární medicína snadnou prevenci, zatímco léčba nemoci je složitá a nákladná a většinou končí smrtí zvířete.
Stejně jako lidé mají rádi různý druh zábavy, tak i psi preferují různé činnosti. Většina z nich se hlasitých zvuků bohužel bojí a oslavy příchodu nového roku jsou pro ně traumatizující. Víte, jak pejskovi pomoci a alespoň částečně ho na zvuky připravit?
„Dobrý den, jdeme na roční,“ zahlásí majitel ve dveřích a veterinář ho vzápětí zahrne lavinou otázek. „Má nějaký problém? Zvracení? Průjem?“ „Ale my jdeme jenom na injekci,“ protestuje majitel. Také si myslíte, že očkování je jen injekce?
Pokud neplánujete, že vaše fenka bude mít za svůj život štěňátka, je nejlepším řešením kastrace. Ušetříte jí tak v některých případech trápení a zdravotní komplikace. Pokud se však rozhodnete pro ten velký krok a dovolíte jí, aby štěňata měla, čeká vás zaručeně velké dobrodružství.
Kýchání, svědění a neustálé drbání. Pozorujete tyto projevy u svého psa? Pak možná nemá blechy, ale alergii. Na rozdíl od známých záškodníků je nenápadná a hůře identifikovatelná. Například alergie na roztoče z pelechu vašeho čtyřnohého přítele.
Očkování se v základu rozděluje na povinná, nepovinná, avšak vysoce doporučitelná, takzvaný "core", a nepovinná očkování. Které nemoci patří do třetí skupiny a co mohou vašemu psovi způsobit?