První pomoc: syndrom mrtvého ocasu
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 22.2.2020 Pes
Dobrý den, u našeho pejska (dobrman 7,5roku) byla minulý týden diagnostikovaná neoplazie jater, dělaná biochemie, sono vyšetření. Pejskovi podávám granule Calibra Hepatic, protože mi je ale samotné nechce jíst, přidávám vařené kuřecí maso, zeleninu syrovou (mrkev, hl. salát, okurek, červená řepa ), příloha rýže, vločky (taky vařím). Přidávám ostropestřec. Mám objednaný Alavis Sanicell. Čím bych mu ještě mohla prilepsit, co je striktně zakázáno? Mám přidávat glukozu? Ostropestřec jako olej nebyl doporučen, jaké tuky eventuálně může? Co solené? Třeba sýry? Má zvýšenou hladinu sodíku 146 mmol/l. Omlouvám se za obsáhlost dotazu a moc děkuji za odpověď. Jitka
Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den.Nedoporučuji žádné solené nebo tučné výrobky. Přidával bych Calopet pastu.,/ WEDerm pastu/. S pozdravem MVDR Jančík.
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKJaro a nadcházející léto přinášejí hodně radosti, můžete být s pejskem déle venku a neomezovat se jen na rychlé procházky kolem domu. Častý pobyt na čerstvém vzduchu může mít ale i svá úskalí.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKRakovina a nádory u zvířat jsou stejně nebezpečné jako u lidí. I zde však zároveň platí, že existují cesty, jak je vyléčit.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPřestože jsou letos Velikonoce poznamenané celospolečenskou situací COVID-19, vzdát se chutného hodování a času stráveném s vašim pejskem rozhodně nemusíte. Právě naopak. Ti z vás, kdo máte zahradu, jste ve výhodě, ale ani vy, páníčkové z bytu, nezůstanete zkrátka. Venku je krásně i s rouškou, a proto s pejskem vyzkoušejte nose work neboli zábavné hledání vajíček a laskomin. A za odměnu si všichni společně dejte výtečný masový nákyp!
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNěkteří parazité si nevybírají a napadají i člověka. Pokud preventivně ošetřujeme psa či kočku proti vnějším (ekto-) i vnitřním (endo-) parazitům, chráníme tím nejen je, ale také sebe. Ne všichni parazité jsou hostitelsky specifičtí, to znamená, že napadají jen jeden živočišný druh.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKDokonce i nebližší lidé občas nesplní naše očekávání, zklamou nás nebo způsobí bolest. Všechny neshody jsou součástí mezilidských vztahů. Na rozdíl od lidí jsou nám ale naši zvířecí kamarádi bezmezně věrní, oddaní a stálí, nikdy nekritizují, jsou vždy rádi, když nás vidí. Není tedy divu, že když mazlíček zemře, cítíme hluboký pocit ztráty a snažíme se s tímto faktem vyrovnat, jak nejlépe dokážeme.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!