Dobrý den,už několikrát jsem se na Vás obracela s prosbou o radu a pokaždé jste mi velmi pomohli,proto se na Vás obracím i nyní.Mám 11,5 letou fenu NO.Pred dvěma měsíci jsem se přestěhovala z domu do paneláku.Snažila jsem se jí zvykání na nové prostředí maximálně ulehčit (14 dní dovolené,pak asi 14dni jsem chodila do práce jen dopoledne).Když jsem s ní byla doma,zkoušela jsem odejít jen na chvilku,která se postupně prodlužoval.Přes veškerou snahu fena doma ničí věci, vykupuje si a vylizuje chlupy až na holou kůži a často si vynucuje pozornost.Také mi připadá jakoby trpěla "stařeckou demencí".Jde se napít,udělá tři kroky od misky,stojí,kouķá a vrátí se napít.To zopakuje i 3-4x za sebou.Kolikrat stojí a kouká jakoby nevěděla,co vlastně chtěla.Včera se doma počůrala. Dělaly jí krevní testy a vše je v pořádku.Zkoušela jsem rúzne protistresove prostředky,ale podle mně nic nezabralo.Přitom není doma úplně sama,ale s mou druhou fenku 3letou kříženkou borderkolie. Už nevím,jak jí pomoci.Poraďte mi, prosím.Děkuji předem za odpověď.S pozdravem Šebová
Dobry den, stari psi stejne jako stari lide hure snaseji zmenu prostredi,jsou hure adaptibilni. Pokud se vam zda,ze dementni, nechte si predepsat Karsivan resp.Canergy,je to lek "na stari",ktery zpusobi zvyseni prokrveni pacek a mozku,cimz dojde k lepsimu okyslicovami a odvadeni zplodin a nastup priznaku starnuti se o neco zpomali. Ale efekt neuvidete hned,chce to brat par tydnu. Dale mame vyborne zkusenosti s komplexnim potravnim doplnkem Aktivait,existuji i skvela smes lisovanych bylinek Anxiolit a pomerne nedavno se objevilo revolucni krmeni idealni prave i pro dementni psi a to Purina Neurocare, obsahuje ve velkem mnozstvi latku,ktera slouzi primo jako zdroj energie pro mozek,bez nutnosti slozitych metabolickych cest. Mame na toto krmivo az necekane skvele ohlasy. Vse jmenovane je tedy na velke plemeno pomerne financne narocne,ale pokud to prodlouzi vasi spolecnou cestu o nejaky ten mesic,urcite to za to stoji alespon zkusit. Klidne podavejte vse nebo si vyberte alespon neco. Treba se zlepsi i ty nicitelske sklony, budto ji chybi vase spolecnost- ma deprivacni úzkost nebo uzkost ze zmen. V druhe vlne bych zkusila feromony-pipety na hracky nebo mast na nos, Bachovky, pripadne i Sileo,ale to by bylo hodne nakladne,musi se podavat min 3tydny.
Stejně jako lidé mají rádi různý druh zábavy, tak i psi preferují různé činnosti. Většina z nich se hlasitých zvuků bohužel bojí a oslavy příchodu nového roku jsou pro ně traumatizující. Víte, jak pejskovi pomoci a alespoň částečně ho na zvuky připravit?
Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.
Syndrom diletace a torze žaludku neboli GDV je jedním z největších strašáků především pro chovatele velkých a obřích plemen, a to na celém světě. Abyste vznik onemocnění pochopili, musíte se seznámit s anatomií zažívacího traktu psa.
Teplý čumák, jezení trávy a nebezpečné potraviny, žádná z těchto věcí neznamená úplně to, co si myslíte. O zdraví domácích mazlíčků je rozšířená řada pověr a některé z nich mohou vašemu chlupatému miláčkovi dokonce ublížit, pokud neodlišíte pověru od pravdy.
Štěňata mají své problémy s chováním a starší psi mají zase jiné. U starších psů není mnohdy potíž v tom, že by neznali pravidla, ale v tom, že je z různých důvodů nejsou schopni dodržet. Stáří si vybírá svou daň a čeká nás jednou všechny, víte, co vás se stárnoucím pejskem čeká?
Pomalu ale jistě přichází oslavy začátku roku 2018. Pro spoustu lidí důvod k radosti, pro spoustu zvířat, především psů a koček, důvod ke strachu a schovávání v koutě. Zkuste letos vašim mazlíčům pomoci překonat těch pár kritických hodin a připravte se na ně včas.