VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Rýma u psa

Otázka 26.8.2019     Pes

Dobrý den, mám doma zlatého retrívra (13 let a 3 měsíce), přes měsíc ho trápí rýma (vytéká mu čirá tekutina a za celou dobu mu tekla i 4x krev). Náš veterinář nasadil antibiotika (měl lehce zvýšenou teplotu) a kortikoidy (čumák má popraskaný a i lehce nateklý), po týdnu nedošlo k žádnému zlepšení. Bylo nám doporučené vyšetření čenichu zevnitř, podezření na nějaké vyrůstky. Moje otázka zní, zda ho mám ještě v tomto věku "trápit" tímto vyšetřením (delší cesta autem, uspání, vyšetření) a pokud by se vyplnil nejhorší scénář (útvar v čenichu), zda je ještě nějaká šance na úplné uzdravení. Jinak je pejsek veselý, má chuť k jídlu (zuby zkontrolovány), jen je už hluchý a zlobí ho trošku zadní nožky, díky rýmě se mu hůře dýchá (hodně funí a slintá) a chrápe. A poslední dobou vylučuje hodně moči vzhledem k tomu, co vypije. Předem děkuji za odpověď. Lenka R.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, zkusila bych ještě jiná antibiotika a kortikoidy vyměnit za nesteroidy. Další postup záleží na vašem postoji, vzhledem k věku je vaše obava o "trápení" z určitého hlediska opodstatněná, i když samozřejmě medicínsky správně by bylo pokračovat v diagnostice až po nalezení příčiny. Pokud vám neodebrali krev na rozbor jak krevního obrazu, tak biochemický, tak ten bych mu nechala udělat.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?