Krmení králíčka: kompletní průvodce
Vždy je lepší problémům předcházet, než je později řešit. Každý živý tvor žije ne z toho, co sežere, ale z toho, co stráví.
ONLINE
PORADNA
5.9.2016
Masáž přinese vašemu psímu či kočičímu miláčkovi pohodlí, relaxaci i zdravotní benefity, pokud je prováděna správně. Pro každého, kdo by se rád v této problematice vzdělal, existuje celá řada výukových materiálů, jako jsou kurzy, manuály a videa.
Kim Shotola, specialistka na komunikaci mezi člověkem a zvířetem, důrazně upozorňuje majitele domácích zvířat, aby masáž probrali nejprve se svým veterinářem, aby měli jistotu, že bude pro zvíře přínosem, a ne naopak. „Je velice důležité vědět, co můžete a nemůžete během masáže dělat,“ říká. „Nechcete napáchat více škody než užitku a konzultace s veterinářem může pomoci minimalizovat problémy.“ Dále říká, že ve většině případů masáž zvířat opisuje techniky masáže lidí, jsou jimi například:
Kim Shotola doporučuje položit zvíře na pevnou a pohodlnou podložku. „Podlaha je v pořádku, není potřeba zvíře pokládat na stůl, i když na trhu jsou k dostání i speciální masážní stoly pro zvířata. Polštářky nepotřebujete.“
Vždy je lepší problémům předcházet, než je později řešit. Každý živý tvor žije ne z toho, co sežere, ale z toho, co stráví.
Hobby
Veterináři to nemají lehké, pacienti jim nemohou vysvětlit, co je trápí, mají málo času, někdy i nepříliš přátelská zvířata a diagnostika onemocnění hned několika živočišných druhů může být zkrátka stresující. Abyste ulehčili situaci v ordinaci všem zúčastněným, zkuste se vyvarovat následujícím zlozvykům.
Odborník
Králík patří mezi zvířata, u kterých se vyskytuje říje několikrát za rok, to znamená, že samičky mohou mít teoreticky mláďata několikrát do roka. Poprvé se říje u samiček objevuje v období tzv. pohlavní dospělosti, což bývá u většiny plemen ve stáří 3–4 měsíce, u velkých plemen později.
Hobby
Podívejte se na tlapku svého psa. Kolik vidíte drápků? Většina psů má čtyři na zadních končetinách a pět na obou předních končetinách. Ten drápeček navíc na vnitřní straně zadní nohy se jmenuje paspárek. Víte, proč ho pes má a jestli ho má mít?
Chovatel
Poměrně často se můžete dočíst na různých diskuzních fórech či sociálních sítích o tom, jak někteří ,,chovatelé“ přímo doporučují nosit svého miláčka želvu s sebou do práce či na výlet z důvodu lepší adaptace a také poznání se navzájem. Jak to tedy je?
© 2016 - 2024 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!