VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Prosim o radu

Otázka 23.10.2023     Pes

Dobry den.potrebuji pomoc .mam yorksira 10let.po tele ma cerny zapachajici fleky pripiminajici hrosi kuzi.ma to mezi stehnem rozsiruje se to a nema tam uz ani srst.dela se mu to i pod ocasem a predni nozky.jsem zoufala veterinari v pribrami nevi co stim a nikdo mi nevi pomoct

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, i bez fotky to vypadá na popis, že se jedná na 90% o alergii / atopii - chronicky se změní kůže, má tam sekundární infekci (bakterie i kvasinky). Nemohu vyloučit ale ani plíseň se sekundární infekcí. Tady bych už navštívila dermatologa, který vám nasadí léčbu na míru a pak ji budete dodržovat. Pro některé klienty je to sci-fi, ale později pochopí, ž je to lepší než x let zkoušet všemožné, ve výsledku to stojí i o xx tisíc víc a ušetří to trápení jak vám, tak pejskovi. Je potřeba si vzít vzorek na sklíčko (otisk z kůže, přiložit lepící pásku, nabarvit podívat se pod mikroskop - bezbolestné, ani o tom nebude vědět). S největší pravděpodobností dostanete lokální dezinfekční šampon chlorexyderm šampon4%, účinná antiparazitika a teď otázka, zda spíš se bude jednat o alergii (pravděpodobnější) nebo o plísen či jiné onemocnění. Na internetu vám doporučí udělat testy na alergii, které vám jsou prakticky k ničemu, dále vám doporučí x dalších granul a x doplňků, které sice mohou na první dobrou mohou pomoci, ale nevyřeší primární příčinu a pukne to někde jinde. V Plzi je například doktorka Jankovcová - veterina Zodiacus 97, v Praze doktorka Musálková, v Hradci Králové - doktor Hanzálek. Zkuste si pro ně sepsat, kdy, na jakém místě a jak to začalo. Zda si někdy lízal tlapky, někdy se škrábal.

Reakce od tazatele

Dobry den pani doktorka pejsek ten sampon pouziva uz skoro 2roky,a bete apoquel tablety a ma 2roky hipoalergenni dietu tak ja uz nevim

Reakce od veterináře

Proto navštivte dermatologa. I apoquel má své omezení a kontraindikaci. Pokud to už má tak dlouho a není to lepší, stabilní - je něco špatně. Ta cesta do Pzně / Prahy a nejlépe do Hradce Králové - ta bude stát za to.

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Psi a kočky od lidí z ulice nás potřebují, říká Jarmila Pávková z organizace Psí život

Psí život je v Česku jediná organizace, která se zaměřuje na pomoc psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace. Jsou to lidé bez domova, lidé závislí na návykových látkách a lidé žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Od roku 2015 je její patronkou paní Marta Kubišová. Jarmila Pávková je projektová manažerka a fundraiserka projektu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kloubní výživa pro psy, 2. díl: stavba kloubu

V minulém díle jsme si řekli kdy a jak užívat kloubní výživu. Teď se ale potřebujeme zorientovat v nepřeberném množství produktů, které nám trh nabízí. Jak na to? Nejlepší je porozumět stavbě kloubu a funkci jeho jednotlivých součástí. Na základě těchto znalostí se nám bude lépe rozhodovat o látkách, které má správná kloubní výživa obsahovat, aby fungovala tak, jak potřebujeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Pes sežral vařené kuřecí kosti, co s tím?

Jen na chvíli jste se vzdálili z kuchyně a když se vrátíte, je už pozdě. Pečené kuře vytažené z trouby je pryč. Zloděj sedí na zemi, lapá po dechu a vypadá docela šťastně. Vy jste se mezitím několikrát vyděsili a hlavou se vám začaly honit možné scénáře, co se teď s vaším čtyřnohým přítelem bude dít, protože přece snědl zakázané vařené kuřecí kosti!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?