Koronavirus a domácí mazlíček - můžete se vzájemně nakazit?
Vědci z čínského Hongkongu sledovali psa nakaženého novým koronavirem a snaží se objasnit, jestli se domácí mazlíček může nakazit od člověka a naopak.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 19.4.2022 Pes
Dobrý den, už jsem s Vámi komunikovala ohledně svého psa s citlivým zažíváním, které se projevovalo rekurentním průjmem s hlenem. Jediná patologie od našeho veterináře TLI 44. Krev, trus bez patologie. Dg. intolerance drůbeže vylucovací metodou. Krevní testy na alergeny nebyly doporučený. Nyní je pes na dietě vet expert králík a brambory s přídavkem malého množství vařeného králičího masa a jako pamlsky doma sušené králičí játra popřípadě králičí sušené ucho bez konzervantů. To ale max. 1 kus týdně. Bohužel byl pes na hlídání a nedopatřením se stalo že sežral kus klobasy cca 5 cm. Klobasa byla určena na vyhození, trosku oslizla. Pes ten den dostal od známých lžičku enterozoo, pro jistotu. Jednu odpoledne, druhou večer. Nyní 3 dny po snědení má pes měkčí stolici. Formovaná, s obvyklou frekvenci vyprazdňování. Jak mu pomoct při takových situacích? Pevné doufám ze jich moc nebude, pes je pod dozorem, ale muže se stát cokoliv. Veterinář nám dal domu jen novalgin kdyby měl slinivkový záchvat (nahrbený postoj, bolestivost, zvracení atd.) to neměl byl veselý tak ho nedostal. Jedna chovatelka má psa s dg. chronická pankreatitida a dává přípravek IR a nemůže si jo vynachválit stejně jako její veterinář. Chtěla bych se zeptat i na užívání u mého psa s citlivým zažíváním a se zvýšenou hodnotou TLI a jak psovi pomoci když se stane nehoda. Moc dekuji za Vaši odpoved!
Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, přípravek IR jako doplněk stravy pro podporu imunity a organismu určitě podávat můžete. Při situacích, kdy pes něco nedopatřením sežere doporučuji podat celé balení EnteroZoo gelu, nebo případně i živočišného uhlí v dávce 1 tableta na 5kg živé váhy, klidně opakovaně po 4 hodinách. Dále by mělo pomoci na ten daný den nasadit dietu - vařené maso s rýží ( pokud dobře snáží jinou drůbež využijte krůtu, nebo případně i libové telecí). S pozdravem MVDr. Orlovská
Reakce od tazatele
Moc Vám děkuji za odpověď. Přípravek určitě objednám a vyzkoušíme ho. Mám na Vás ještě dotaz. Můj pes má teď stolici normální, s frekvencí 3 krát denně. První ranní je úplně ukázková. Když ale jdeme delší procházku např. 3 km, kde je na volno, běhá, tak během ní si dojde dvakrát a druhá stolice je sice formovaná, hnědé barvy, bez hlenu a krve, ale měkká. Když jdeme ráno na krátký okruh, popřípadě na vodítku, tak jde pouze jednou. Odpolední stolice je zase normální, trvdší. Pes ochotně přijímá krmivo, o kterém jsem Vám psala v předchozím dotazu. Je veselý, hravý,.. Mám tento ,,problém´´řešit anebo je to dáno pohybem? Pes je krmen dvakrát denně, vždy kolem sedmé ráno a kolem šesté večer. Procházku po krmení má s rozestupem 1,5 hodiny. Nikde ne po nakrmení. Mohlo by to upravit i IRko? Děkuji a přeji hezký den.
Reakce od veterináře
Dobrý den, ano stolice je dána pohybem, jakmile se rozpohybují střeva při zátěži, tak je normální, že trus není tak pevný jako při formování během spánku a ranním venčení. S pozdravem MVDr. Orlovská
Vědci z čínského Hongkongu sledovali psa nakaženého novým koronavirem a snaží se objasnit, jestli se domácí mazlíček může nakazit od člověka a naopak.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKrmíte svého psa kvalitním krmivem, dáváte mu spoustu lásky, házíte mu míčky jako zběsilí, jen abyste ho viděli radostně poskakovat. Stává se však, že přehlédnete věci, kterými nevědomky zkracujete vašemu kamarádovi život. Jaké to jsou?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPravidelné zdravotní prohlídky jsou důležitou součástí péče o zdraví vašeho mazlíčka. Zvířata nám bohužel nedokáží říct, že je něco trápí, nemoc se proto může projevit až v pozdějším stadiu.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPřibližně každý desátý psí pacient, který přijde do veterinární ordinace, trpí srdečním onemocněním. Jedná se o závažná onemocnění, kde je naprosto nezbytná včasná diagnostika, protože bude mít zásadní vliv na délku a kvalitu života vašeho mazlíčka.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKSrdeční dirofilarióza, nazývané také srdeční červivost, je parazitární onemocnění, které způsobuje hlístice, českým názvem vlasovec. Pes na něj může snadno zemřít a navíc je toto onemocnění přenosné i na člověka.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKZa chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2024 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!