VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Postup terapie

Otázka 28.7.2019     Pes

Dobrý den, 21.6. jsem nahmatala svému nekastrovanému psovi (NO,7 let) velké masy v tříslech a oteklá varlata. Ihned jsme jeli na veterinu - klinicky zdravý pes. Suspektně se domnívali, že masa v tříslech jsou mízní uzliny. Nasadili nám 2x po sobě injekčně Shotapen a následne Doxyhexal (2-0-2), na sonu byla vidět volná tekutina okolo varlat a i v tříslech. Antibiotika jsme brali měsíc, otok varlat i tříselná masa se změnšila cca o 1/3 až 1/2, na 24.7 byla domluvena kastrace. Psa vykastrovali a v tříslech udělali marsupializaci pravé uzliny - byl v ní hnis a vločky (vzorek zaslali na histologii a prý se jednalo o ložiskovou nekrozu, absces, žádné bakterie). Šourek mu po operaci otékal (horký ale nebyl) a rána v třílech byla stále nateklá a vytékala z ní krev a hnis, 2-3x denně jsem ji vyplachovala ředěnou betadinou. Každé 3 dny jsme chodili na kontrolu a jeden z doktorů (chirurg) nám říkal, že ta marsupializace tak má být, že se to hojí (nadále vytékal hnis), více ho zajímala kastrační rána, kterou si pes bohužel olízal a byla lehce oteklá,ale neporušená. Dnes 27.7 jsme měli jít na vytáhnutí stehů kdy nám ale jiný doktor řekl, že bude možná nutná druhá operace - amputace šourku a vyjmutí dané uzliny (pokud to tedy je uzlina). Ještě nám zkusili do pondělí změnit antibiotika na Dalacin C a pokud se to prý nezmenší bude nejspíš nutná další operace. Chtěla bych se zeptat zda nebylo lepší amputovat šourek popř. odebrat danou uzlinu hned při kastraci? Zvášť když zde byl otok již dlouho před operací. Popřípadě jak dál postupovat. Od změny antibiotik mu začala marsupializovaná rána zapáchat, vytéká z ní krev s hnisem viz foto. Chtěla bych znát názor více lékařů. Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den.Každý vet.lékař má svůj daný postup, který si zvolí, podle dané situace.Pokud se rána v šourku nehojí, je nutné ho chirurgicky odstranit i s danou změněnou m.u. a poslat k dobrému histopatologovi na vyšetření.Nehojící rána by se měla vyplachovat přípravky jako je např. ActiMaris sol.,.Celkově podpořit pacienta imunolog.přípravky / Imunovet apod./ S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jaká strava je vhodná pro psa s citlivým zažíváním?

Žaludeční a střevní potíže jsou u psů poměrně běžné. Projevují se opakovaným zvracením, průjmem nebo plynatostí a mohou mít různé příčiny. U některých psů se objeví zažívací potíže z toho důvodu, že mají ve stravě příliš mnoho tuku nebo nedostatek vlákniny. V jiných případech mohou být trávicí problémy známkou skrytého onemocnění, jako je například zánět slinivky břišní, přemnožení bakterií nebo přítomnost střevních parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?