VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

pes - vnitřní antiparazitika

Otázka 19.3.2017     Pes

Dobrý den, pan veterinář Milan Štourač ve svém článku o barfování zmínil, že pravidelné dvou až tříměsíční cykly odčervování psa nepovažuje za správné. Ráda bych se dozvěděla, proč je to špatně a jak se tedy vnitřním parazitům bránit s ohledem na zdraví psa a také na to, že naši psi jsou s námi a s našimi dětmi doma v neustálém těsném kontaktu. Navíc, všichni veterináři, které jsem v životě potkala, tento způsob odčervování jednoznačně doporučují. Velice Vám děkuji za odpověď a zdravím Vás, Herčíková Květuše.

Veterinář odpovídá Veterinární klinika MyVet PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, na naší klinice doporučujeme pejska odčervovat přibližně jednou za půl roku. Někteří veterináři právě z důvodu krmení syrovým masem a tudíž vyššího rizika nákazy parazity doporučují odčervovat častěji. Podle mého názoru to ale není nutné tak často, pokud maso, se kterým krmíte bude dlouhodobě (cca 14 dní až tři týdny) hluboce zmrazené. Samozřejmě odčervovat častěji doporučuji, pokud pejsek venku sežere na co příjde. Pokud ale tabletky nechcete dávat takto často, nebo třeba vůbec a i tak chcete mít jistotu, že pes není začervený, stačí přinést trus na vyšetření na veterinu (ideálně ze tří po sobě jdoucích dnů). Vyšetřením trusu spolehlivě dokážeme určit, zda je Váš pejsek začervený a potřebuje tudíž tabletku. Pokud se ptáte na to, proč to pan doktor Štourač nedoporučuje, tak to Vám opravdu nejsem schopná odpovědět. Ideální by bylo zeptat se přímo jeho. Obecně ani tak časté odčervování, jako jednou za dva měsíce, by nemělo dělat pejskovi problém, ale podle mého názoru je to zbytečně často. Přeji hezký zbytek dne. S pozdravem Tým Veterinární kliniky MyVet

Další zajímavý obsah

Podzimní plískanice se mohou podepsat na zdraví vašeho psa. Poradíme vám, jak ho ochránit.

Dny se pomalu krátí, pryč jsou teplé dlouhé letní večery. Ve vlhku a při nižších teplotách se velmi dobře daří virům a virózám. Na podzim také opadávají plody ze stromů, a to může skýtat nebezpečí pro psy. Ať už chodíte do polí a luk, nebo jen do nejbližšího parku, nezapomeňte, že i váš pes potřebuje v tomto období zvýšenou péči.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: když psa nebo kočku bodne hmyz

Bodnutí hmyzem patří zejména v létě mezi nejčastější poranění. Dochází k němu zpravidla při zájmu zvířete o zmíněný hmyz, když ho chytá ho do tlamy a nebo strká hlavu do hnízda. Pokud dospělé zvíře netrpí alergií a dostane žihadlo jinam než na některé z citlivých míst, pocítí bolest, ale nic vážného to s velkou pravděpodobností nebude. Jindy je však potřeba mít se na pozoru.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

7 znamení, že je váš pes alergik

Stejně jako pro lidi, také pro psy bývá příchod jara spojen s příchodem sezónní alergie. Ta může v kombinaci s jinými alergiemi pejskovi docela zavařit. Stromy, trávy, pyly, roztoči a složení jídla jsou nejčastějšími spouštěči. První alergické projevy se objevují mezi 1. a 3. rokem života. Jak tedy poznáte, že váš pejsek možná trpí alergií?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?