První pomoc: syndrom mrtvého ocasu
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 25.7.2022 Pes
Dobrý den, obracím se na Vás pro radu u mého psa (3,5 roku), u kterého byla před rokem diagnostikována chronická pankreatitida a SIBO (bakteriální přerůstání v tenkém střevě). Bohužel pejsek špatně toleruje kuřecí maso a možná je alergický ještě na něco (alergické testy jsme nedělali), a tudíž gastrointestinal low fat veterinární diety přímo na pankreatitidu špatně snášel (obrovské drbání, záněty v uších, výtoky z očí,…), ale snažili jsme se vydržet do doby, než se upravily hodnoty lipázy. Bohužel i přes veterinární dietu měl stále vysoké cPli. Po dohodě s veterinářkou jsme tedy přešli na normální nízkotučné koňské granule s obsahem tuku 8,5%, neboť nesnese více než 10%. Po těchto granulích se dostalo i cPli do normálu. Jinak kromě granulí a probiotik pejskovi nedávám nic jiného. Z výsledků koprologie má celý rok dysbiózu ve střevech – málo dobrých bakterií, a to i přes probiotika – bereme pravidelně rok a střídáme různé značky. Antibiotika dle laboratoře nebyla nutná. Bohužel nyní z poslední koprologie navíc vyšlo, že má vymizelou aktivitu proteáz a průkaz svalových vláken ve stolici – diagnóza maldigesce, chybí enzym k trávení bílkovin. TLI z krve má v pořádku. Je pravda, že pejsek trochu zhubnul a má objemnou stolici. Veterinářka nám zatím řekla, že uděláme ještě jednu koprologii a kdyžtak by nám musela nasadit enzymy. Chci se zeptat, nejsou enzymy kontraproduktivní, když má zánět slinivky? Bohužel ty veterinární diety pejsek nezvládá z důvodu alergie. Diety s hydrolyzovaným proteinem bohužel nemají méně než 10% tuku, takže ty taky nemůže…Dělá mi to starost. Vím, že nejsou dobré vyhlídky do budoucna s těmito onemocněními, prý nám ev. hrozí i cukrovka…, ale můžete mi poradit třeba nějaké doplňky stravy, co bych mohla podávat, aby zánět nepostupoval tak rychle….a jestli je tedy u zánětu slinivky opravdu vhodné používat enzymy? Moc děkuji. B.
Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den. V případě dysbiozy se mi osvědčila kombinace přípravků od f.energy-Regavet,Cytovet a Probiovetv cyklech 3x3tydny podávat a vždy po 3 týdnech provést 1 týden pauzu. S pozdravem MVDr Jančík.
Reakce od tazatele
Pane doktore, moc děkuji, určitě to zkusíme. A prosím ještě o Váš názor, zda je vhodné používat enzymy při chronickém zánětu slinivky, pokud pes nemá enzymy k trávení bílkovin dle koprologie, ale TLI je v normě.
Reakce od veterináře
Dobrý den. Ještě bych počkal s těmi enzymy alespon 1mesic,a před tím bych provedl opakovaně vyšetření trusu na enzymy.S pozdravem MVDr Jančík.
Reakce od tazatele
Mockrát děkuji, pane doktore.
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKJed je jinými slovy toxická látka, která má v různých dávkách za určitých situací toxický účinek na živý organismus. Míra toxicity je definována zkratkou LD50 – je to letální (smrtelná dávka) při které uhyne 50% jedinců.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKFeny v období hárání potřebují zvláštní péči. Hárání je součástí reprodukčního cyklu u psů, které poprvé nastává mezi 6. a 24. měsícem života, přičemž malá plemena hárají dříve, větší plemena později.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPřinášíme vám pokračování nejčastějších typů nádorů a rakoviny u psů. Již v první části jsme zmínili ty hojně rozšířené, ale bohužel těch nejčastějších je ještě o něco více.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKDny se pomalu krátí, pryč jsou teplé dlouhé letní večery. Ve vlhku a při nižších teplotách se velmi dobře daří virům a virózám. Na podzim také opadávají plody ze stromů, a to může skýtat nebezpečí pro psy. Ať už chodíte do polí a luk, nebo jen do nejbližšího parku, nezapomeňte, že i váš pes potřebuje v tomto období zvýšenou péči.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKSyndrom diletace a torze žaludku neboli GDV je jedním z největších strašáků především pro chovatele velkých a obřích plemen, a to na celém světě. Abyste vznik onemocnění pochopili, musíte se seznámit s anatomií zažívacího traktu psa.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!