Hypoalergenní dýně hokaido jako zdravá dobrota
Dýně hokaido se stala velmi oblíbenou mezi lidmi, ale věděli jste, že stejně chutná i pejskům a navíc jim nabízí skvělé zdravotní benefity?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 16.4.2021 Pes
Dobrý den, mám psíka křížence 12 let. Poslední asi 2 měsíce máme čím dál častěji problém s tím, že když můj psík spí, nesmí se nikdo a nic pohnout v jeho blízkosti. Pro přesnější představu... Psíka jsem našla jako štěně v kontejneru z odpadky. Od malička je trochu bojácný a vystrašený z různých zvuků , prostředí atd. Ale vše se dalo vždy zvladnout a zlepšit. Celý jeho život jsme na sebe hodně vázání oba. Každou noc od malička až do teď vyžadoval spát minimálně poblíž, většinou v těsné blízkosti mě. Poslední týdny se začal ale neúměrně lekat, po každé jakmile začne usínat nebo spí. Nesmí se nic a nikdo pohnout ( sebemenší pomalý tichý pohyb). Pokud se mi nepodaří ho předtím opatrně a velmi pomali pohladit aby vnímal že se chci pohnout, neúměrně se vyděsí a s nepochopitelných důvodu s obrovským zakončením dezorientovaně vyskočí a uteče dokud se nevzamatuje. To hned přijde zpět. Vyřešili jsme to oba tak zatím, že bohužel spí v jiné místnosti v noci v posledních týdnech, abychom se oba vyspali. Nevím absolutně o ničem, co by mohlo zapříčinit tyto reakce a jsem z toho nešťastná. Jediné s čím jsem to spojovala ,byla skutečnost, že se zhoršil jeho fyzický stav v poslední době. Artróza ve vyšším stadiu. Zadní kyčelní kloub poškozený . Má bolesti a hůře chodí. Bere druhý měsíc Alavis Canabiflex. Chůze se trochu zlepšila a začal znovu i běhat . Ale psychika je mi záhadou. Tedy konkrétně tyto reakce ve spánku. A to znovu podotýkám, že mezi námi je odjakživa hluboké pouto a důvěra. Nebylo dne a noci, kdy by se mě můj psík nepotřeboval dotýkat ve spánku a teď jsme oba z této situace nešťastní. Děkuji za případnou odpověď . Svobodová L.
Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, dle popsaných příznaků máte nejspíš doma psího seniora s CCD - kongitivní dysfunkcí. Jedná se o degenerativní onemocnění mozku. Je to velmi podobné jako Alzheimer u lidí. Doporučuji si pročíst tuto stránku ( http://starnouci-pes.cz/zakladni-informace ) - je tam i test, pro zjištění zda Váš pejsek trpí CCD. Dále určitě navštivte veterinárního lékaře, který provede neurologické vyšetření a také vyšetření krve pro vyloučení Cushingova syndromu, cukrovky a nedostatečnosti štítné žlázy. Degenerace je nevratná, ale dá se pejskovi pomoci vitamíny skupiny B, které posilují nervovou soustavu a dále také pravidelným cvičením mozku (nové povely, schovávání pamlsků, čmuchací koberečky, psí hlavolamy). S pozdravem MVDr. Orlovská
Dýně hokaido se stala velmi oblíbenou mezi lidmi, ale věděli jste, že stejně chutná i pejskům a navíc jim nabízí skvělé zdravotní benefity?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKBohužel ani psi se alergiím nevyhýbají a na vině bývá některá složka ve stravě nebo okolní prostředí. Určit „viníka“ je často běh na dlouhou trať a náročná detektivní práce. Kromě jídla běžně bývá spouštěčem alergie okolní prostředí, ve kterém se pes pohybuje.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPravidelná klinická vyšetření vašeho čtyřnohého kamaráda mají svůj důvod, vhodná doba je například při pravidelném každoročním očkování. Takto jsme zjistili, že má Sheldon problémy se srdcem.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKDokonce i nebližší lidé občas nesplní naše očekávání, zklamou nás nebo způsobí bolest. Všechny neshody jsou součástí mezilidských vztahů. Na rozdíl od lidí jsou nám ale naši zvířecí kamarádi bezmezně věrní, oddaní a stálí, nikdy nekritizují, jsou vždy rádi, když nás vidí. Není tedy divu, že když mazlíček zemře, cítíme hluboký pocit ztráty a snažíme se s tímto faktem vyrovnat, jak nejlépe dokážeme.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNový chundelatý člen domácnosti je radost sama o sobě. Zároveň je péče o něj ale spojena s velkou zodpovědností. Jistě jste se důkladně připravili, nakoupili jste základní věci, tedy misku, jídlo, obojek, pelíšek a hračky. Přihlásili jste ho ale už k veterináři? Vašeho mazlíka byste rozhodně měli nechat vyšetřit co nejdříve, možné zdravotní problémy totiž mohou ovlivnit celou domácnost.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKS příchodem jara se tématem číslo jedna alespoň na chvíli každoročně stává klíště, jeho výskyt, přenos onemocnění, prevence a zacházení s ním. Netýká se to samozřejmě jen lidí, ale i domácích mazlíčků. Jak tedy proti klíšťatům efektivně bojovat?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!