VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

opakované otoky u psa

Otázka 15.7.2019     Pes

Dobrý den, mám 1,5 letou fenku ČSV a pozoruji již cca půl roku, že má otoky na různých místech hlavy. Jednou je to okolo očí, nebo jen jednoho, jindy je to na čumáku a minulý týden polovina jazyka první den, druhá polovina jazyka společně s jedním okem druhý den. Vypadá to jako alergie, veterináře jsme navštívili a o alergii hovořil. Dostala injekci a na jeden den byl klid. Nyní je to zpět. Veterinář doporučil léky, nicméně já bych ráda znala příčinu a pokusila se ji odstranit. Fenka méně jí, ale váhu neztrácí. Respektive drží se na 31 - 29 kg. Dohledávali jsme možné jedovaté rostliny u nás na dvorku a ty rizikové jsme odstranili. Spává na dvorku v boudě nebo doma v kleci na polštáři. V boudě měla dříve slámu, kterou měla ráda, ale po cca týdnu spaní začala otékat. Tak jsme to odstranili, nicméně menší otoky stále má. Doma na polštáři předevčírem otekla také - i přesto, že na něm již 14 spávala bez reakce. Tak jsem celou klec vyčistila, polštář vysála a reakce je opět menší, nicméně stále je. Dávám jí granule Wolf of wilderness (od mala jsem změnila pouze příchuť z jehněčí na rybí) Občas dostane prasečí ucho nebo Dental stix a také pamlsky. Někdy dostane sýr, občas kus sušenky. Venku občas sežere koňský nebo kravský trus, když ji neuhlídám (v blízkém okolí jsou pastviny a občas při procházce na volno uteče do ohrady). Je venku od 2 do 4 hodiny denně na aktivní procházce, běháme spolu apod. Doma máme Britskou krátkosrstou kočku, přemýšlela jsem, zda to nemůže být reakce na její srst. Ráda bych znala možnosti, co doma prohlédnout a případně zda to nemůže být například psychickým strádáním nebo stresem. Narodila se nám holčička, ke které se chová velmi submisivně. Moc děkuji za rady a pro jistotu posílám pár fotografií. Monika van Rooij.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den.Navštívil bych odborné pracoviště, kde by vaší feně provedli veškerá podrobná vyšetření / klin.vyšetř.,vyšetř.krve, moče...To je základní standard a dle výsledků , můžeme začít uvažovat, zda-li je to na alerg.podkladě nebo také vůbec ne.S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, pane doktore. Děkuji za zprávu. Zajdeme na vyšetření. Přeji hezký den. Monika van Rooij

Další zajímavý obsah

Hobby

Psi a kočky od lidí z ulice nás potřebují, říká Jarmila Pávková z organizace Psí život

Psí život je v Česku jediná organizace, která se zaměřuje na pomoc psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace. Jsou to lidé bez domova, lidé závislí na návykových látkách a lidé žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Od roku 2015 je její patronkou paní Marta Kubišová. Jarmila Pávková je projektová manažerka a fundraiserka projektu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

7 znamení, že je váš pes alergik

Stejně jako pro lidi, také pro psy bývá příchod jara spojen s příchodem sezónní alergie. Ta může v kombinaci s jinými alergiemi pejskovi docela zavařit. Stromy, trávy, pyly, roztoči a složení jídla jsou nejčastějšími spouštěči. První alergické projevy se objevují mezi 1. a 3. rokem života. Jak tedy poznáte, že váš pejsek možná trpí alergií?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak probíhá léčba rakoviny u zvířete?

Stejně jako lidská medicína, i ta veterinární se vyvíjí neuvěřitelným tempem – takovým, že veterinář, který chce držet krok se všemi novými možnostmi diagnostiky a léčby, se musí neustále vzdělávat. Specializace veterinářů na jeden konkrétní obor jsou stále častější. Nepřekvapí tedy, že kromě chirurgů a ortopedů existují také veterináři internisté nebo rovnou onkologové.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?