VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Nikdo neví

Otázka 10.10.2019     Pes

Dobrý den, prosím, kam se máme obrátit s nemocným pejskem když dva veterináři neví co jí je a také veterinární ústav v Brně si neví rady? Jde o bernskeho salašnického psa-fenka, devět měsíců. Před měsícem zacala mit problemy s chuzi a celkove vypadala ze ji boli cele telo. Zjistili zanet okostnice. Dostala antibiotika, ty na chvili zabraly, ale porad se nemuzeme zbavit horecky. Antibiotika ji zmenily, vzdy je dva dny v pohode a potom zase smutna, nechodi, nezere. Vyloucili boreliozu, tetanii, krevni testy ukazaly vysoky pocet bilych krvinek. Uz to trva mesic a nevime si rady, ani veterinar. Akorat se divame jak trpi a nikdo ji muze pomoct. Neexistuje nejaka organizace na netypicke onemocneni nebo neco takoveho? Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Vaše fenka potřebuje především dobrého veterináře - diagnostika. S největší pravděpodobností ji netrápí nic netypického, jen například horší průběh. Pokud má skutečně juvenilní panostitidu - zánět okostice, antibiotika jí nepomohou. Léčba spočívá v lécích proti zánětu a bolesti, klidu a času a někdy trvá dlouho. Může se ale jednat i o nějaké autoimunitní onemocnění. Bylo by vhodné provést a především správně vyhodnotit rentgeny nebo CT vyšetření, dobře zvolené odběry krve a případně kloubní tekutiny. Ve Vašem kraji si nejsem zcela jista, koho doporučit, snad MVDr. Raška v Ostravě, v Brně by bylo nejlepší konzultovat problém s Doc. Vlašínem na klinice Jaggy, který je ale nyní, tuším, dlouhodobě v zahraničí nebo s MVDr. Snášilem. Přeji Vám hodně zdraví, nebojte se obrátit se na více odborníků a být vytrvalí v pátrání po správné diagnóze, ta nesprávná a z ní plynoucí špatná léčba by mohla mladého psa velmi poškodit.

Reakce od tazatele

Dobrý den, děkuji za odpověď a podporu. Již víme diagnozu - SRMA. Snad bude brzy v pořádku.

Reakce od veterináře

Dobrý den, děkuji za reakci, vždy se ráda dozvím rozuzlení. Přeji hodně zdraví a ať se stav brzy zlepší!

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: jak na odřeninu poraněného psa

Rozdíl mezi řeznou ránou a odřeninou je, že řezné rány jsou delší, jejich okraje jsou hladké a úhly ostré. Nejhlubší bývají uprostřed. Odřenina je méně hluboká než řezná rána a krvácení, pokud k němu vůbec dojde, je jen minimální. Mírné odřeniny mohou po zahojení zůstat bez následků, hlubší odřeniny však mohou na kůži zanechat jizvu. Traumatičtější odření, které naruší nebo odstraní všechny vrstvy kůže, se nazývá avulze.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?