Dobrý den,
chtěla bych Vás touto formou poprosit o radu, pozoruji na svém pejskovi, že se poslední dobou často večer budí, chodí z místa na místo, zdá se mi, jako by hledal vhodné místo na spaní, má i svůj pelech, ale nechce v něm moc trávit čas, nevím důvod, dále bych se Vás chtěla zeptat, zda je normální jev, když mladý skoro 3 letý aktivní pejsek v dobrém fyzickém stavu abnormálně zívá, zda je to jev, který má něco značit, nebo to mám přehlížet a ještě jedna otázka prosím veterinářka mi sdělila, že můj pejsek je neurotický, pořád netuším co si pod tím mám konkrétně představit, a ráda bych na jeho zlepšení psychického stavu pracovala, protože mi není jedno, zda má z něčeho strach, nebo ho něco trápí a chtěla bych mu pomoc, předem Vám děkuji za odpověď a za případné rady.
Budu ráda, když by se našla vhodná přírodní metoda, jak pejskovi pomoc, bez léků apod., vím, že jsou i homeopatika, ale to by chtělo zřejmě odborníka, který by na pejskovi vypozoroval, konkrétní problém.
Děkuji s pozdravem a přáním hezkého dne
Lucie Walterová
Dobrý den, pro zlepšení psychické kondice přírodní cestou mohu poradit český bylinný přípravek Anxiolit-vet, je volně prodejný, složený pouze z bylinek, které jsou slisovány do podoby tablet, dávkování je uvedeno na balení. Je dobré analyzovat prostředí, kde žije a "rodinnou situaci", zda není ovlivněn např. rozchodem, stěhováním, změnou pracovní doby majitele apod. Pokud neuspějete s bylinkami, jsou další možnosti, např. feromonové přípravky pro psy (obojky, pasty na nos, pipety na hračky). Zívání může naznačovat nejistotu, pejsek někdy zívá, když neví, jak má na nějakou situaci reagovat. Co bych ještě doporučila, tak dostatek pohybu přes den, aby byl utahaný a začněte s ním i cvičit nové povely nebo ho prostě učit něco nového,abyste zabavila i jeho mysl a dobře se mu pak spalo. Nemáte v místnosti, kde spí, novou rostlinu, různé voňavé prostředky, něco do zásuvky proti komárům apod, co by jej mohlo rušit? Nevstáváte sama v noci často z nějakoho důvodu?Položte si dále otázku, zda máte kvalitní ošetření proti blechám, zvlášť jestli se v noci drbe nebo vykusuje. Hodně štěstí.
Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.
Znáte to, upírají se na vás ty nejsmutnější psí oči a dožadují se dobroty. A vy si říkáte, jestli pejskovi to, co zrovna držíte v ruce, dát můžete, nebo ne. Teď už vědět budete. Shrnuli jsme pro vás, co je pro pejska vhodné a zdravé a čemu se raději vyhnout.
Krátkolebá plemena se těší poměrně velké chovatelské oblibě. Jsou sice roztomilá, mívají ale vážné zdravotní potíže. O chovu brachycefalických (krátkolebých) psů i koček jsme si povídali s MVDr. Martinou Načeradskou.
Vyrovnat se s náhlou smrtí pejska je někdy mnohem horší než se vyrovnat se ztrátou člověka. Bohužel i smrt patří k životu a je potřeba s ní počítat. Co dělat, když smrt našeho čtyřnohého přítele přijde náhle a nečekaně?
Masáž přinese vašemu psímu či kočičímu miláčkovi pohodlí, relaxaci i zdravotní benefity, pokud je prováděna správně. Pro každého, kdo by se rád v této problematice vzdělal, existuje celá řada výukových materiálů, jako jsou kurzy, manuály a videa.
Syndrom diletace a torze žaludku neboli GDV je jedním z největších strašáků především pro chovatele velkých a obřích plemen, a to na celém světě. Abyste vznik onemocnění pochopili, musíte se seznámit s anatomií zažívacího traktu psa.