11 potravin pro přírodní odčervení psa
Znáte běžně dostupné potraviny, které kromě množství zdravotních přínosů fungují jako přírodní odčervení psa? Dost možná máte některé doma.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 5.5.2020 Pes
Dobrý den. Moje fena (11 měsíců, jezevčík) má problémy s jídlem. Nechce žrát (pravidelně) a na jídlo se už netěší tak jako dřív. Jsou chvíle, kdy žere normálně a jsou chvíle kdy slyším, jak ji kručí v břiše, ale jídlo ji nevoní. Krmím ji granulemi a lidské jídlo dostane spíš jen za odměnu ( kus jablka bez jadřince, rajčátko, borůvku jahodu, kus sýra, ale kousek kuřecího mi taky občas upadne.) Vše co jí dávám z lidského jídla je pro ni dobré, tedy aspoň jsem tomu tak četl. Co dostala nejhoršího tak bylo kus uzené makrely od mého táty, když ji hlídal. Tam se problémy objevily poprvé. Vše jsem pak nastudoval a všem kdo ji kdy dávali něco od cesty jsem zakázal ji jakkoliv krmit... Dostala přísnou dietu jen při granulích v pravidelných porcích a jinak nic.... Po 14 dnech co prošla i kontrolou u veterináře, odčervením a preventivním odblešením se zdálo že je vše při normálu. Už zas občas upadla sladkost (psí) a jídlo taky snědla, sice ne s takovou radostí ale ano. Teď je problém druhý a to že poslední dobou (21 dní po skončení první diety) se problém vrací. Nechce žrát granule a k tomu navíc ji kručí v břiše a občas i zateskne bolestí. Přitom, když ji promačkám břicho, tak nejeví žádné známky bolesti. Stolici má normální, bez známek krve nebo průjmu. Je plná energie, hravá ale prostě má problém se žrádlem. Mám ji naučenou že bez mého povelu (pouze při očním kontaktu) nic nesežere. Přestěhovali jsme se před měsícem v době prvních příznaků z přechodného bydliště do domu. To taky jsem přemýšlel, jestli ji nemohlo poznamenat, avšak, jezdila mi sem pomáhat rekonstruovat prakticky každý den... Bydlíme mimo město, nehrozí, že by tu krom trávy sežrala něco špatného. Ani přejetý králík kolem kterého šla ji nic neříkal (obrazně řečeno). Laskominu sežere jakoukoliv na počkání, ale granule jsou dle výrazu asi za trest. Lidské jídlo by také snědla, jiný typ granulí jsme ji zkoušeli přimíchávat do původních ( ano jsou to opravdu ty co jsme měli předtím) a nově jsme dostali od známé, co má také jezevčíky), ale také ji to nevonělo. Upřímně asi strach nemám, jen bych rád věděl, co tomu trhačovi je. Přiložil jsem fotku. Ta je týden stara už z dob nechuti. Děkuji jestli mi někdo poradí, spíš řekne, jestli nemá nějakou nemoc se žaludkem a je to jen jarní hubnutí do plavek a nebo jestli mám hledat odbornou pomoc a půjčku v bance. :)
Veterinář odpovídá Stanislav Zbořil PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, dokud si zachovává chuť k jídlu celkově, není čeho se bát. U jezevčíků je poměrně rozšířené, že jen tak něco nesežerou a na své páníčky zkouší vyloudit lepší žrádlo. Můžete zkusit granule trochu rozmočit jestli je nechce žrát kvůli tomu, že by na ni byli moc tvrdé. Na některé psy funguje hladovka - Nic kromě granulí, které navíc nemají neustále k dispozici. Ráno po procházce jí dáte misku s granulemi, když se do nich nepustí, tak jí je vezmete a odejdete s tím, že po pár hodinách ji na vaše zavolání nabídnete tu samou misku s granulemi (většinou se do nich hned pustí), pokud si nechce vzít opakujete celé dokola - max 1.den. Předpokládám, že vám fenka už hárala. Neobjevil se problém při hárání, nebo krátce po něm? Samozřejmě se může ve finále ukázat, že může mít některé z onemocnění zažívacího traktu/ endokrinopatii/ metabolickou poruchu. Testování zda-li se její nechuť odvíjí od nějaké nemoci bych odložil do doby, kdy se buď začne zhoršovat a nebude vám chtít žrát vůbec nic, začne ztrácet hmotnost, začne naříkat při manipulaci nebo doteku. Dále kontrolujte pitný režim, pravidelnou defekaci a močení.
Znáte běžně dostupné potraviny, které kromě množství zdravotních přínosů fungují jako přírodní odčervení psa? Dost možná máte některé doma.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKU psů a koček je nadýmání stejně časté jako u lidí. Někdy si ho ani nemusíte všimnout, jindy si budete myslet, že se někde ukrývá hromádka. Všichni známe otřepaný vtípek „to byl pes“, kočky ale mohou také trpět nadměrnou plynatostí.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMnoho látek může našim čtyřnohým miláčkům uškodit, aniž bychom o tom předem měli tušení. Nejsou to jen obecně známé jedy, ale také potraviny. Do kontaktu s toxickou látkou se může zvíře dostat nejenom venku při procházce, ale i neúmyslným podáním. Věděli jste, že je pro psy jedovatý i kofein, cibule nebo třeba hroznové víno?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKCushingův syndrom, taktéž nazývaný Hyperadrenokorticismus, patří v současnosti spolu s diabetes mellitus mezi nejčastěji se vyskytující endokrinologická onemocnění psů. Způsobuje ho nadbytek glukokortikoidů, jako Cushingův syndrom pak označujeme soubor příznaků, které onemocnění doprovázejí.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKObojek je stále často doporučován a upřednostňován před postrojem, protože je údajně z výchovného pohledu efektivnější a pes se rychleji odnaučí tahat za vodítko. Pro výcvik je možná lepší, jaký má ale vliv na zdraví psa?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKŽaludeční a střevní potíže jsou u psů poměrně běžné. Projevují se opakovaným zvracením, průjmem nebo plynatostí a mohou mít různé příčiny. U některých psů se objeví zažívací potíže z toho důvodu, že mají ve stravě příliš mnoho tuku nebo nedostatek vlákniny. V jiných případech mohou být trávicí problémy známkou skrytého onemocnění, jako je například zánět slinivky břišní, přemnožení bakterií nebo přítomnost střevních parazitů.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!