VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Nastydnutí nebo inkontinence u psa?

Otázka 14.2.2020     Pes

Dobrý den, moc prosím o radu. PES- cca 9 let, nám začal no jak to říct.. kape mu z něj. Úplně čiré to není spíš takové krémové, žluto až zelené někdy. Poznám to že po dlaždičkách, na koberci kde leží, v pelechu jsou po něm kapky. Náš pes je takový velký bebíčko, takže bych hned poznala kdyby ho něco bolelo, měl problém. Občas si ho olízne ale to dělal vždy i před problémem.. víc to nedělá.. Když jdeme ven vždy má obleček, držím ho v čistotě a teple. Už jsem byla i 2x u vet pokaždé u jiné, žádné vyšetření jen prohmatán, ale pokud prý kapky neobsahují krev což naznačuje na problém s prostatou, nic se neděje. Je to prý normální a můžou za to strupy v předkožce a zbytky spermatu. A mám dělat heřmánkový výplach předkožky. Pak to také dělá z radosti a proto je to tak časté.. Dávám mu vitamin C s postupným uvolňováním, prý přebytek vyloučí jako člověk, výplachy otírám po každém venčení heřmánkem, začala jsem dávat i urologický čaj udělám silný a smíchám se želatinou po ztuhnutí to jí, není jiná možnost. Na imunitu mám dávat probiotika nebo kolostrum kozí. Nemůže být pes inkontinentní? Nemohl něco chytnout od kočky, ale tu máme jen v bytě, očkujeme stejně vždy. Občas dojí po kočce konzervu, granule... KOČKA- je jí cca 1 rok, nechodí ven ,ale pouštíme jí na zasklený balkon, a nejspíše nám prostydla nebo něco chytla od psa? Také byla na vet. a občas se to stává. 1) Kýchá občas, někdy jednou a občas i čtyřikrát za sebou , rýmu ani nic z nosu nekape. 2) od začátku co jí máme moc nepije, řešíme to kapsičkama, polévkama pro kočky, občas se napije..moc tomu nedá. Misku ( měla více misek) s vodou má stále k dispozici, chodí si hrát do vany a vyžaduje puštění vody, ale občas olízne jen packu, nepije. Jak naučit kočku pít ? Občas se nám vyčůrá mimo záchod, ale tam má vždy čistý písek proč to dělá naschvál ? Ráda bych jí na to něco dala, podpořila imunitu. Předem děkuji za Váš názor, zkušenosti a rady :-)

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, 1) nevíme, zda jste vyšetřovali moč, nebo dělali sono prostaty, ale nejčastější příčina těchto kapek bývá lehký zánět a stačí párkrát za den opravdu vypláchnout penis (ne jen omýt, ale stříkačkou “napustit pytlík”, promasírovat a nechat vytéct a bude to za pár dní dobré. 2) ke kočičce, pokud kýchá stále, bylo by dobré udělat pořádné vyšetření, popřípadě i výtěr z čumáčku, občas se tam rády drží dost odolné bakterie, které reagují jen na určitá antibiotika. 3) pití u koček je kapitola sama pro sebe, ale pokud nemá kočka problémy s močením či ledvinami, nechte ji. Žádná zdravá kočka neumře žízní, stejně tak jako není možné kočku donutit k většímu pití. Kočky obecně pijí dost málo a kapsičkami a vývary pro to děláte víc než je třeba. Hezký den, Veterina Paprsek

Reakce od tazatele

Moc Vám děkuji, moč se nikdy nevyšetřovala, sono nedělalo. Vzpomněla jsem si že během vánoc jsem byla na vet. Neustále potřeboval ven nejdříve čůrat a pak už kadit, měl hroznej průjem. To mívá tak 2-3x do roka - Nejříve odčervuji občas to zabere a když né tak chodim pro Entyzol na cca 10-16dnů (1. den po 8 hod pak po 12h). Nejdříve se řešilo to čůrání na to dostal Clavaseptin Vétoquininol Amoxicillinum (1/4 jestli jsem dávala po 8 hod nebo po 12 už nevím) asi 4 dny, to bych řekla že i zabralo trošku, jenže pak se rozjel průjem a řešil se entizolem . A to už nepoznám proč jsem běhala tolikrát ven. Chvilku byl klid a má to teď znovu. Ještě bych našla tablety od vánoc můžu mu je dát, jak dlouho má min.trval léčba aby byl vyléčen a nepotlačovalo se to jen dočasně ? Veterinářka sice řekla že mám dělat výplach jenže neukázala jak. Nikde jsem to neviděla tak dám do stříkačky 2ml heřm.čaje a lehce zasunu. Dělám večer když příjdu z práce a to už je všude zavřeno.

Reakce od veterináře

Dobrý den, Doporucovali bychom nejprve vyšetřovat a až pak nasazovat jakékoliv léky.

Další zajímavý obsah

Odborník

9 přírodních léčebných kúr pro vašeho psa

Když je vašemu psovi zle, jako první byste měli volat veterináře. Zdánlivě zanedbatelné příznaky jsou někdy projevem vážnějšího zdravotního problému, na který domácí léčba nezabere, nebo dokonce napáchá víc škody než užitku. Pokud ale psa trápí jen maličkost, třeba suchá kůže nebo mírně podrážděný žaludek, domácí léčivé prostředky mohou pomoci.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?