VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Mikrovaskulární anomálie

Otázka 29.1.2021     Pes

Vážení doktoři, měla bych, prosím, dotaz. Mám 9měsíční čivavu s PP, pejska, u kterého se ukázala vysoká hodnota žlučových kyselin. Na lačno v normě, 2 hod po jídle 83. Bylo uděláno CT s kontrastní látkou i bez a PSS byl vyloučen. Prý zřejmě půjde o mikrovaskulární anomálii. Pejsek je na jaterní dietě, kterou snáší dobře. Dotaz zní - co bude dál? Bude se zhoršovat? Zkrátí se mu délka života? Dá se vůbec ještě něco dělat, krom diety? Navíc má i luxaci pately; bude pro něj případná narkóza riziková? Děkuji za Váš čas. Malá

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, paní Malá. Ne na všechny otázky je jednoduchá odpověď. Obecně se dá říci, že dieta a něterá další opatření (doporučuje se například malá dávka lactulozy několikrát denně pro změnu bakteriálního rozkladu ve střevěch a tím omezení proudění aminokyselin do krve), v některých případech i trvalá nízkodávková medikace antibiotiky. Podle klinických příznaků a laboratorních hodnot se musí hodnotit a měnit i aktuální opatření celoživotně. Anestezie určitě větší rizika přinést může a je dobré ji svěřit do rukou odborníka, který se v dané problematice orientuje. Zjednodušeně řečeno se asi délka života zkrátí, ale jak a kdy Vám samozřejmě neřeknu. Je ještě na místě dodat, odpusťte mi, pokud se Vás to dotkne, že se jedná o vrozenou vadu a máte u chovatele nárok na vrácení štěněte za původní zaplacenou částku. Přeji co nejméně komplikovaný průběh tohoto nevyzpytatelného onemocnění.

Další zajímavý obsah

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Podzimní plískanice se mohou podepsat na zdraví vašeho psa. Poradíme vám, jak ho ochránit.

Dny se pomalu krátí, pryč jsou teplé dlouhé letní večery. Ve vlhku a při nižších teplotách se velmi dobře daří virům a virózám. Na podzim také opadávají plody ze stromů, a to může skýtat nebezpečí pro psy. Ať už chodíte do polí a luk, nebo jen do nejbližšího parku, nezapomeňte, že i váš pes potřebuje v tomto období zvýšenou péči.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?