VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Dlouhodobé kulhání

Otázka 3.7.2022     Pes

Dobrý den, moje Borderka s námi byla měsíc v Portugalsku, dostala preventivně Nex gard proti srdečním červům. V Portugalsku začala kulhat, měla ovšem "vřed" na tlapce, usoudila jsem, že krém na tlapky svou funkci nezvládl a spálila si nohy o dlažbu, po návratu kulhat přestala, ale jen na týden, opět kulhá, byla jsem na veterine, dostala nějake léky a mast, udělal se jí test na klíšťata a byl negativní, dále rtg ramínka a celé nohy, bez poškození, bylo mi řečeno, že to je poškození měkkých tkání a že mám sledovat, že analgetika pomohou. Nyní 6 dní bere cimalgex a pes kulhá stále víc, tlapku má neustále zvedlou. Teď jsem opět objevila flek na tlapce, posílám v příloze. Když jsem dala fotografii do googlu, okamžitě mě to odkázalo na Dirofilariózu???? chci se zeptat co jiného by to mohlo být? Je zvláštní že pes který téměř měsíc s týdenní přestávkou kulhá, má být zcela zdráv. Vzhledem k tomu, že je temperamentní jeden rok stará Borderka, tak ji nelze držet příliš v klidu, natož takto dlouhodobě. V úterý se opět chystám na veterinu, ale ráda bych znala názor i jiného lékaře. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem Žaneta

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Budete muset provést sérii komplexních vyšetření včetně odběrů krve a moče, případně CT vyšetření atd. Spíše bych zvolil nějakou specializovanou kliniku. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?