VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Blechy

Otázka 6.12.2018     Pes

Dobrý den, mame 14 dni doma pejska rotvajlera a stále bojujeme s blechami. Jsou mu teprve ,2,5 měsíce má obojek antiparazitni pro štěňata od 7 týdnů Bephar ale moc to nefunguje. V domacnosti je i 2letý kocour. Prosím poraďte co na blechy aby jim to neublížilo? Děkuji moc za odpověď už si nevím rady ..

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Záleží zda jsou blechy v domácnosti, nebo na psovi. Ono totiž na psovi maximálně 10 procent blech, zbytek je v prostředí....pokud máte doma kocoura, musí být samozřejmě pravidelně odblešován i kocour aby nemohly blechy i na něj. Pokud obojek nefunguje a blechy jsou stále i na psovi, tak musíte koupit nějaký jiný přípravek (jinou značku obojky, či pipetu) a dávat dle návodu. Dva dny poté co dáte přípravek kocourovi i psovi musíte velmi důkladně uklidit celou (!) domácnost. Co jde, tak vyprat na 90 procent, vylučovat každý milimetr domácnosti a máte-li možnost, tak vše přejet parním čističem. Chemikálie v tomto případě nefungují. Představte si totiž miniaturní bleší vajíčko, kteří zapadne za gauč, či do spáry podlahy a za pár týdnů se vylíhne a jde na kocoura či psa....nebo v horším případě na vás....takže kvalitní preparáty na blechy na obě zvířata a velmi důkladný úklid i několikrát po sobě. Hezký den

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vašemu šťěňátku rostou druhé zuby. Co s tím?

Výchově mladého psa věnujete mnoho úsilí a času, ale jakkoliv se to může zdát ohromující, nic už vás asi ve vývoji nepřekvapí tolik, jako když štěněti rostou zuby. Jednou z nejčastějších otázek, na které si majitelé psa a veterináři odpovídají, je: jak mám pečovat o štěně, kterému rostou nové zuby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?