Krmení psa: základní pravidla a jak často krmit
Krmení psa není věda, pokud se již rozhodnete pro způsob, je podstatné držet se ho a nedělat razantní změny jak ve složení krmiva, tak v režimu. To psi nesnášejí úplně dobře.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 28.6.2017 Pes
pejsek je velmi casto zahleneny,v krku hlen nevykaslava,ma caste dychaci problemy,velmi svedivou pokozku a intenzivne si vykusuje packy,zejmena mezi polstarkama.leci se na stitnou zlazu,uziva euthyrox 150mg rano a 150mg vecer.ma taky zbytnele srdicko v dusledku dlouhodobeho ztizeneho dychani,uziva rano a vecer 5mg enap.nevim,zda je to nejaka alergie,prosim o radu,jake krmivo,nejaky lecivy doplnek,neco na zlepseni dychani,proste poradit,je me pejska lito,bylo mi receno,ze neni nic,co by mu usnadnilo dychani.predem moc dekuji.
Veterinář odpovídá MVDr. Peter Dobrík: Veterinární ordinace Visvet PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den. Určitě by pomohlo, znát anamnézu Vašeho pejska trochu podrobněji. Jelikož popisujete řadu příznaků, může být příčinou jedné, ale i více věcí. V následujícím textu se budu zabývat nejpravděpodonějšími příčinami. 1. Svědivost a vykusování pacek - nejpravděpobněji se jedná o alergii, nicméně příčin může být víc. Problémy s kůži bývají často hodně komplexní a někdy získat samotnou diagnózu trvá i několik měsíců. Co se týče případu, že by problémem byla alergie, v dnešní době ve většině případů, jde najít schůdné řešení které ulehčí Vašemu pejskovi život s minimálním množstvím vedlejších účinků. V případě, že Vám kolega nedoporučí vhodný postup, určitě bude schopen doporučit specialistu v okolí zabývajícího se deramatologii - ten Vám jistě bude vědět pomoci. Pravděpodobně bude chtít taky přehodnotit diagnózu hypertyreózy - i navdzory možná vyšší ceně testů se nenechte od tohoto kroku odradit, je to jedna z hodně častých chybných diagnóz. 2. Problémy s dýcháním - v textu píšete o zahlenění - potřeboval bych vědět, jaké jsou příznaky a jakým způsobem se došlo k poznatku, že přičinou je hlen. V případě, že se jedná opravdu o zvýšenou tvorbu hlenu přičina bude pravděpodobně v probléme dýchací soustavy a je potŕeba další diagnostika a následná adekvátní terapie. V případě, že se jedná a prostý kašel, ten je standardním doprovodním přiznakem srdečního onemocnění a většinou pomůže úprava terapie. I v tomto připadě je vhodné obrátit se na někoho, kdo má s tímto zkušenost. Při hlednání specialisty bych doporučoval kriticky posuzovat odbornost zejména dle referencí lidí ve Vašem okolí - léčit poraněnou packu nebo provést dobře kastraci není to samé, jako dělat fundovanou dermatologickou a kardiologickou diagnostiku a terapii. V připadě, že by jste chtěli vyšetření absolvovat u nás můžete si domluvit termín. Vzhledem k vzdálenosti Vám doporučím jako alternativu kliniku Jaggy Brno, kde najdete specialisty jak na srdeční, tak na kožní onemocnění. Přeju hodně štěstí S podravem MVDr. Peter Dobrík
Krmení psa není věda, pokud se již rozhodnete pro způsob, je podstatné držet se ho a nedělat razantní změny jak ve složení krmiva, tak v režimu. To psi nesnášejí úplně dobře.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKZnáte běžně dostupné potraviny, které kromě množství zdravotních přínosů fungují jako přírodní odčervení psa? Dost možná máte některé doma.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKDélka a množství spánku závisí na aktivitě psa – tedy čím je pes aktivnější, tím méně spí. Psi pracující většinu dne, například policejní, vodící nebo psi záchranáři, spí nejméně. Váš pejsek pravděpodobně do práce nechodí, to ale neznamená, že nemůže být aktivní a patřičně zaměstnaný.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPravidelná klinická vyšetření vašeho čtyřnohého kamaráda mají svůj důvod, vhodná doba je například při pravidelném každoročním očkování. Takto jsme zjistili, že má Sheldon problémy se srdcem.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKŘíká, že ona si veterinární stomatologii nevybrala, stomatologie si vybrala ji. Ve své praxi se nejčastěji věnuje psům, kočkám a hlodavcům. Důležité je podle ní problémům předcházet. Každý živočišný druh má své zdravotní „specialitky“ a platí to i ve stomatologii.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKJaro a léto láká k častějším a delším procházkám, vody je a bude kolem víc než dost. Venku v kalužích, v bazénech, v rybnících i v moři. Věděli jste, že pití neprověřené vody venku může vašemu psovi způsobit nepěkné zažívací potíže? Na co si tedy dát pozor?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!