Adenokarcinom análních žláz
Psi, stejně jako skunci, mají párové pachové váčky – paranální váčky (méně přesný termín jsou anální žlázy). Nádory análních žláz se sice nevyskytují příliš často, ale jsou o to zákeřnější a také více agresivní. Pravidelná vyšetření psa jsou tedy pro prevenci nezbytná. Nádor vylučuje do těla psa hormon, který klame tělo informací, že v krev obsahuje nedostatek vápníku. Dochází tak k nadměrnému vstřebávání vápníku ze stravy, kostí a ledvin. To má za následek zvýšení vápníku v krvi do takové míry, že je zvířeti nevolno, pociťuje slabost a mohou nastat i kardiovaskulární komplikace. V případě, že pes dlouhodobě trpí problémy paranálních váčků, je vhodné se s veterinárním lékařem poradit o dalším postupu léčby. Případný nádor se může snadno rozšířit do dalších částí těla zvířete.
Nádor mléčné žlázy
Nádor mléčné žlázy se u psů vyskytuje naopak velice částo. Feny jsou jím ohrožené kvůli hormonálním změnám a zhruba polovina zjištěných nádorů je benigních (tedy nezhoubných). U zbylých 50% může až polovina případů končit smrtí pacienta. Nádor bývá chirurgicky odstraněn a provádí se biopsie, což je spolehlivý způsob, jak zjistit vliv nádoru na zdraví feny. Nezřídka také postačí pouze chirurgický zákrok a není třeba dalších léčebných úkonů, u některých pacientů však bývá potřeba i využití chemoterapie.
Primární nádor plic
Rakovina plic se výrazně častěji vyskytuje u starších psů. Není výjimkou, že se na rakovinu přijde spíše náhodou, například u pravidelného vyšetření zdravotního stavu či kontrolního rentgenu. Pokud je zjištěn pouze jeden nádor, doporučuje se podstoupit chirurgický zákrok. Ačkoli se jedná o invazivní zásah do těla zvířete, pes se celkem rychle zotavuje a komplikace nejsou příliš časté. Pokud je v době diagnózy patrné rozšíření rakoviny, je vhodné podstoupit chemoterapii a zabránit tak šíření do dalších částí těla.
Karcinom štítné žlázy
I tento karcinom se častěji vyskytuje u starších psů. Bulku na krku můžete nahmatat u svého psa sami, nebo ji odhalí veterinární lékař při pravidelné kontrole. I z tohoto důvodu jsou preventivní návštěvy veterináře nezbytné. Kvůli nádoru štítná žláza obvykle produkuje hormony T3 a T4 bez ohledu na to, zda je organismus psa potřebuje nebo ne. Tento stav je nazýván hypertyreóza - nadměrná činnost štítné žlázy. Pes může při tomto onemocnění ztrácet na váze a být hyperaktivní. Nádor je odstraněn chirurgickým zákrokem a jako další krok je zvolena radiační terapie, která léčí nádory, jež nebylo možné zcela odstranit.
Hemangiosarkom
Je vysoce zhoubný nádor z endoteliálních buněk, který se rychle šíří. Primárně se vyskytuje ve slezině, játrech, nebo kůži a podkoží. Rychle se šíří dále do plic a svalů nebo srdce. Pokud je postižena slezina, pes nevykazuje žádné zvláštní znaky onemocnění do té doby, než se nádor roztrhne a dojde k vnitřnímu krvácení. V tomto případě jde o život ohrožující situaci a musí být provedena okamžitá operace. Prognóza u psů s hemangiosarkomem je závislá na lokaci nádoru a může se pohybovat od 3–4 měsíců nebo i několika let. Psi jsou léčeni chirurgickým zákrokem s následnou chemoterapií. Radiační terapie je zvolena u nádorů, které se vytvoří na kůži.