Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kastrovaná kojící kočka

Otázka 7.4.2021     Kočka

Dobrý den, máme doma 5 koček, minulý rok v létě jsme nechávali v tu dobu nejmladší kastrovat když jí byl 1 rok, jinak jsou všechny ostatní vykastrované a den po kastraci jsem donesli domů malé koťátko, mohlo mu být tak měsíc možná míň, krmili jsme ho ze stříkačky kočičím sunarem a jednou jsme si všimli že kotě pije od právě vykastrované kočky a kočka měla mlíko, nevěděli jsme co dělat, báli jsme se aby kočce nepotrhala stehy, tak jsme si nechali pít, ale jen pod dohledem, na noc jsme je drželi odděleně, ale teď je to skoro rok od kastrace kočky a tím pádem i tehdejší kotě má teď skoro rok a občas je nachytáme jak menší od starší kočky pořád pije a kočka i když je skoro rok vykastrovaná má pořád mlíko, chtěla bych vědět jestli to je normální a nemáme si toho doma všímat nebo to máme začít nějak řešit, děkuji

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Normální to není. Kastrace kočky může být komplexní- tedy odebrané vaječníky a děloha / ovario-hysterektomie/, nebo částečné /děloha .,+ příp. jeden vaječník/. Ve vašem případě se jedná spíše o 2. formu kastrace. Pokud to chcete řešit, tak se zeptejte veterináře , který to prováděl, zda-li byly kočce odňaty při kastraci oba vaječníky. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?