VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Agresivní chování kocoura

Otázka 2.12.2019     Kočka

Dobrý den, mám kocoura, který se narodil 07/2017, po roce byl vykastrován. Nyní mu jsou 2 roky. Přes jaro,léto,podzim býváme na chalupě, kde kocour má svoji boudu a běhá po venku (na noc je v boudě zavřený). Na zimu jezdíme domů, kdy kocour jede s námi a pokoj má ve velké chodbě. Má tam velké škrabadlo a spousty hraček. Koucour byl vždy takový agresivní, ale ne tak jako je tomu dnes. Kocour je doma nevrlý a útočí na všechny členy domácnosti. Ze začátku se kocour lísá, ale pak začne kousat a škrábat. Na partnera z ničeho nic vyskočí a začne ho škrábat a kousat do nohou, začne funět a je vidět, že je hodně naštvaný a chce zaútočit. Partner už ho má plné zuby a přemýšlí, že ho odveze na chalupu a nechá ho tam. Kocourek by tam ale umrzl. Nevíte nějakou odbornou radu co s ním? Dřív nám to takhle hodně nedělal. Dříve nás lovil, ale to bylo formou hry, tady je ale vidět, že je naštvaný a flustrovaný a hrát si opravdu nechce. Děkuji Vám za pomoc.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, poruchy chvoání jsou velmi obšírné a náročné téma. Myslím, že příčinu znáte - kocourovi je lépe venku a byt ho stresuje. Je potřeba zkusit se zamyslet, jetsli to nejde řešit nějak alternativně. Zatím rozhodně není zima taková, aby venku zmrzl. Doma pak můžete zkusit nějkterý z přírodních preparátů proti stresu, Feliway difuzér, Relaxis, Alavis calming, Serene U-M a podobně. Chce to trpělivě zkoušet různé varianty soužití, každopádně za nežádoucí chování ho okamžitě ignorujte, neperte se s ním, neposkytujte mu kýženou pozornost za jeho negativní projev. Přeji hodně zdaru.

Další zajímavý obsah

Odborník

Osiřelé kotě z pohledu veterináře. Co vás čeká?

Do veterinárních ordinací velmi často přicházejí lidé, kteří v ruce svírají malý chlupatý uzlíček a neví, co s ním. Vzhledem k vysoké plodnosti nekastrovaných koček, které mívají potomky alespoň dvakrát za rok, nejsou opuštěná koťata výjimkou. Nejčastěji kočičí matky umírají následkem autonehod, infekčních onemocnění nebo komplikovaného porodu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?