VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

průjem u činčily

Otázka 10.4.2022     Drobní savci

Dobrý den, mám doma 6ti měsíční činčilku (samečka). Už tak asi týden a půl trpí (co já bych nazvala) průjmem. Nejdřív to byl jen trochu měkký trus, ovšem časem se to začalo zhoršovat. Že začátku byl trus i nazelenalý a pokrytý hlenem, poté hendý, částmi až tekutý. Činčilka velmi ráda jedla, snědla celé krmítko na jedno posezení a chtěla po nás ještě pamlsky k tomu. Bohužel jsme činčilku i překrmili. Teď ovšem hubne a ani jist moc nechce. Což je velice neobvyklé. Nejdřív jsme si mysleli že to je kvůli toho, že tam není jeho oblíbené papni jako sušené jablíčko, rozinky a tak. Před startem průjmu měla Činčilka 630g, dnes, o týden později, 590g. U veterináře jsme byli, pouze nám objednal něco na odkyslení vody. Dočetla jsem se, že u mám dávat živočišné uhlí, zatím nám jen obarvilo jeho trus a trochu se zhustil. Nevím co ještě dělat, bojím se o něho. Zítra ještě půjdeme s ním k jinému veterináři ale nevím. Často taky začal jakoby "naříkat". Prostě si lehne a knuci... Prosím o pomoc, Přeji hezký den.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Může se jednat o dysbiozu ale také o jiné onemocnění tráv.traktu. Doporučuji komplexní vyšetření na specializované klinice. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Život morčete: chování, seznamování, režim

Morčata jsou přirozeně společenská a snadno si zvykají na nového kamaráda, také se skvěle hodí k dětem. Potřebují ale hodně kontaktu, režim a rozptýlení. Dejte si pozor na to, aby v kleci byl vždy jen jeden samec, dva samci pohromadě mohou soupeřit o teritorium a nakonec začnou bojovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?