Deník suchozemské želvy Joyho: podrobnější pohled to terária
V minulém článku jsme se zaměřili na základní vybavení terária suchozemské želvy, dneska si řekneme více podrobností o dalším vybavení.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 20.9.2021 Želvy
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Koupili jsme si od známého 3letou želvu zelenavou. Po pár dnech jsme ji více vybavili terárium (domek, kameny, sepiová kost... původně měla jen písek, lampy, kapradi...). Nyní ji máme cca měsíc. Poslední dobou se mi zdá, že želva více spí a odpočívá. Dříve byla celkem živá, dokonce lezla na domeček. Nyní se ale buď vyhřívá a nebo si zaleze do domku, nebo do kouta teraria a tam spí. Nemůže být nemocná? Nebo to může být spojeno se "zimním" režimem, když se dříve stmívá? Nyní ji denním a výhřevným světlem svítíme do 18.hod., ale poslední dobou se stává, že i přesto, že se v terariu ještě svítí, želva jde spát. Je to normální? Ještě před pár týdny zalézala, až když jsme přestali svítit a nyní zalézá dříve... Jinak svítíme v terariu od 8 do 10 hod., poté je hodinka pauza, dále se svítí od 11 do 14 hod. A poté od 15 do 18 hod. Želvě dáváme želví granule, na které byla zvyklá od mala a salát (čínské zelí, rukolu, polníček, občas jetel). Žádná velká změna v chovu dle mého názoru nenastala... Proto je mi divné, že v poslední dnech chodí spát dříve než obvykle. Děkuji za radu, pěkný večer, Veronika
Veterinář odpovídá Veterina Hloubětín PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den. Problém může samozřejmě souviset se zimním spánkem. Nicméně by bylo vhodnější raději navštívit veterinárního lékaře, který vyloučí případná jiná onemocnění. s pozdravem MVDr. Pavelková
V minulém článku jsme se zaměřili na základní vybavení terária suchozemské želvy, dneska si řekneme více podrobností o dalším vybavení.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVěděli jste, že na balkoně můžete své želvě snadno vybudovat výběh, kde se bude mít téměř jako v přírodě?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPoměrně často se můžete dočíst na různých diskuzních fórech či sociálních sítích o tom, jak někteří ,,chovatelé“ přímo doporučují nosit svého miláčka želvu s sebou do práce či na výlet z důvodu lepší adaptace a také poznání se navzájem. Jak to tedy je?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMinule jsem vám stručně popsala želvy rodu Testudo, nyní se s vámi podělím o zkušenosti a informace s rodem Geochelone.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPokud želvičku chováme převážně v teráriu na měkkém povrchu a krmíme měkkou stravou, může časem dojít k přerůstání horní části zobáku a prodlužování drápků. Ve volné přírodě se želva totiž pohybuje na rozmanitém povrchu a hrubé a tvrdé časti jako jsou kameny, písek, štěrk a skály jí pomáhají zobák a drápky obrušovat.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKdyž si pořídíte svou první suchozemskou želvičku, měli byste pro ni mít připravené terárium a případně také venkovní či balkónový výběh. Převoz je pro ni velmi stresující. Myslete proto na to, aby byly podmínky co nejlepší.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!