Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

ONLINE
PORADNA

Deník suchozemské želvy Joyho: co zvážit před tím, než se rozhodnete pro želvu

3.10.2016   

Chovatel

Chovatelka Denisa Kratochvílová chová kromě jiných zvířat také suchozemskou želvu Joyho. V sérii článků vám bude předávat své zkušenosti a tipy, jak se správně starat o tento druh mazlíčka.

Co je potřeba promyslet před koupí suchozemské želvy

Začátek chovu želv, stejně jako každého jiného zvířátka, je velmi vzrušující a náročný a ze začátku s sebou přináší spoustu otázek a rozhodnutí.

Ať už jsi budete želvu pořizovat jako mazlíčka a spokojíte se s jedináčkem, či přemýšlíte o chovné stanici, je potřeba brát v úvahu hned několik faktů.

  1. Želva je závazek na celý život a v nejlepších podmínkách vás i přežije.
  2. Zvažte, do jakého prostoru si želvu budete pořizovat. Pokud bydlíte v bytě, budou pro vás lepší menší druhy dorůstající délky 25 centimetrů, například želva zelenavá (Testudo hermanni), želva stepní (Testudo horsfieldi) a želva žlutohnědá (Testudo graeca) jsou jedny z nejprodávanějších druhů u nás.
  3. Pokud bydlíte v domě a máte zahradu, dá se s nadsázkou říct, že velikost želvy vás nemusí při výběru omezovat o podle velikosti venkovního výběhu se můžete zaměřit i na želvy, které v dospělosti dosahují i 70 centimetrů, jako je například želva pardálí (Geochelone pardalis).
  4. Další stránka jsou finance. Je jasné, že velká želva v bytě bez možnosti zazimování, tedy s celoročním provozem, se může dost prodražit. Chov v domě záleží na délce pobytu ve venkovním výběhu a schopnosti želvy zimovat.
  5. Co se týče stravy, i zde máme pár výjimek. Druhy z rodu Testudo jsou bezproblémové a vystačí si i s tím, co najdou na zahradě či na louce (v zimě v obchodě). Oproti tomu strava například želvy uhlířské musí obsahovat i živočišnou část, například myší holátka.
  6. Velkou výhodou je, že suchozemská želva není hlučná a ani nezapáchá.

Každý druh má svá pro a proti, a proto těchto několik bodů berte jako malý návod k tomu, která želvička je pro vás ta pravá. Přeji šťastnou ruku při výběru!

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 86% (hlasů: 17)

Témata

Autor článku

3.10.2016

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Kloubní výživa pro psy, 2. díl: stavba kloubu

V minulém díle jsme si řekli kdy a jak užívat kloubní výživu. Teď se ale potřebujeme zorientovat v nepřeberném množství produktů, které nám trh nabízí. Jak na to? Nejlepší je porozumět stavbě kloubu a funkci jeho jednotlivých součástí. Na základě těchto znalostí se nám bude lépe rozhodovat o látkách, které má správná kloubní výživa obsahovat, aby fungovala tak, jak potřebujeme.

Hobby

Psí paspárek: pátý prst, který je potřeba odstranit?

Podívejte se na tlapku svého psa. Kolik vidíte drápků? Většina psů má čtyři na zadních končetinách a pět na obou předních končetinách. Ten drápeček navíc na vnitřní straně zadní nohy se jmenuje paspárek. Víte, proč ho pes má a jestli ho má mít?

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?