VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Podivné chování betty

Otázka 31.3.2021     Ryby

Dobrý den, už půl roku mám samce betty. Je sám ve vetsím akvárku (cca 20 litrů). Má tam domeček, rostliny a vždycky byl štastná, aktivní ryba. Vždy když mě ráno slyšel jak vstávám z postele, tak vyplaval a čekal na krmení. To byla vlastně první věc, co jsem ráno dělala. Vždy s chutí jedl. Poslední týden je neustále zalezlý v domečku a jídlo odmítá, maximálně si jednou ďobne. Spí na dni akvaria v divné poloze, moje spolubydlící si myslela, že je mrtvý, protože nereaguje na tukání na akvárko, přitom vždy když slyšel že je někdo v místnosti tak plaval a koukal ,co se děje. Bojím se, že je nemocný. Včera večer, když jsem přišla z práce jsem si všimla , že má divně zbarvenou ploutev. Normálně je sytě modrý a teď chytá takovou hnědou barvu viz foto. Chci se zeptat, jestli se s tím dá něco dělat nebo bohužel.. jsem z toho neštastná, protože jsem zvyklá, že hned ráno mě "vítal" a sledoval co dělám a ted je doslova tělo bez duše. Děkuji za rady

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, už několikrát jsem zde psala, že se léčbou ryb, ani těch akvarijních, nezabývám. Zkuste oslovit zkušeného akvaristu. Hezký den.

Další zajímavý obsah

7 rad, jak nepřekrmit ryby v akváriu

Překrmování akvarijních ryb je jedním z nejčastějších příčin úhynu rybek, znečistění vody, nárůstu řas a přemnožení mikroorganismů, které kazí vodu. Je několik způsobů, jak se problémům vyhnout. Budete mít radost vy i všichni obyvatelé vašeho akvária.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak správně čistit vodu v akváriu

Pravidelná výměna vody je jedním z nejdůležitějších aspektů zdravého prostředí v akváriu. Pro nádrže s živými rostlinami je nejlepší, měnit vodu každý týden, abychom doplnili hladinu stopových prvků. V neosázeném akváriu bychom měli každý týden zkontrolovat vlastnosti vody příslušnými postupy a podle toho se rozhodnout, zda je potřeba vodu vyměnit, nebo ne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?