10 báječných a jednoduchých způsobů, jak kočce dopřát více pohybu
Ať už doma máte chlupatou kouli, nebo nezbedné koťátko, je nadmíru důležité dostat do jejich programu nějaký pohyb. Představujeme pár nápadů, jak na to.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 10.10.2017
Dobrý den, Mám dotaz ohledně osmáků. Jsou to drobečkové, ještě ani ne 2 měsíce. Jeden ze tří bratrů je spokojený a v klidu, ale ostatní dva se pořád mezi sebou perou-nedaj si chvilku klid, ze začátku bylo vše dobré i spolu na sobě spali a teď je to takto. Jeden z nich dost často kouše klec-mají jednu velkou+jednu střední klec propojenou, spoustu klacků a "hraček", ale stále se bojí a perou. Máme je od pátku a od neděle mají novou velkou klec. Můžete mi prosím poradit co s tím? Neperou se do krve, ale i tak se o ně bojím a když jsme ty dva rozdělili oba bez sebe šíleli. Děkuji, s pozdravem Pechočová Diana
Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, vzhledem k tomu, že se jedná o velmi družné tvorečky milující společnost a sama píšete, že jsou bez sebe nešťastní, nechala bych je pospolu. Otázkou je, zda máte opravdu 3 samce, protože pokud je mezi nimi jedna samička, budete mít brzy doma osmáčí nadělení, to byste je rozdělit museli nebo nechat vykastrovat. Pokud by se zraňovali opravdu až do krve a rozhodla byste se je oddělit, umístěte klece poblíž sebe, aby se alespoň viděli a slyšeli.
Ať už doma máte chlupatou kouli, nebo nezbedné koťátko, je nadmíru důležité dostat do jejich programu nějaký pohyb. Představujeme pár nápadů, jak na to.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKočičí astma neboli felinní alergická bronchitida je chronické zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích. Z důvodu odlišné anatomické struktury průdušek se onemocnění vyskytuje pouze u koček, nikoliv u psů. Nejčastěji postihuje jedince ve věku okolo 5–6 let, ale objevit se může v jakémkoliv věku. Mezi nejčastější plemena trpící astmatem patří domácí krátkosrstá kočka a siamská kočka.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKJe tu zima a možná řešíte otázku, zda ubytovat morčata v zimním období venku a zda je třeba možné chovat morčata venku celoročně? Pro mnoho chovatelů nejsou zimní mrazy překážkou. Pokud ubikaci venku správně zazimujete, dáte dostatek sena a listí, budete morčátka kvalitně krmit, tak pro ně zima není problém.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKČištění kočičích zubů je stejně důležité jako čištění těch psích. Zdravé zuby totiž mají zásadní vliv na zdraví, důležitá je prevence, předejdete tak mnoha zdravotním komplikacím.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVýživa hraje v životě ptáků zásadní roli. Pokud dopřáváte svému opeřenci kvalitní a vyváženou stravu, můžete si být jistí tím, že se vám odvděčí krásným peřím, psychickou pohodou a společností po dlouhá léta.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKBojovnice pestrá je jedna z nejkrásnějších a nejbarevnějších akvarijních ryb, pochází z Asie, kde žije v močálech a rýžových plantážích. Jejich krása a majestátnost jsou také jedny z důvodů, proč je mezi akvaristy tolik oblíbená, přestože to s ní není jednoduché.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!