Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly
Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 15.4.2020 Pes
Dobrý den, máme dvouletého border teriéra a problém, co se týče krmení. Krmíme ho momentálně granulemi Fitmin – mini maintenance, které mu konečně sedly a má po nich jak tuhé bobky, tak nezvrací. Pamlsky mu nemůžeme dávat prakticky žádné, většinou do druhého dne vše vyzvrací. Co mne ale trápí je, že oproti jiným bordíkům jeho věku je stále vzhledově velmi hubený. Přesto, že žere úplně normálně a je to veselý pes – odpovídající bordíkovské povaze. (sice od štěněte poněkud netykavka na mazlení a o psi nejeví příliš zájem, ovšem s chováním vůči nim jsme nikdy problém neměli, má pp a oba rodiče byly naprosto standardní). Je nějaká alternativa, po které by zesílil a nevypadal, jako když ho nekrmíme? Druhý náš mazel je anglický bulteriér, kterému je pět měsíců. Dostal se k nám s kousnutým okem (léčeno, hůř na něj vidí) a nafouknutý jak balonek. Přesto, že chovatel tvrdil, že je odčervený, nejspíš vůbec nebyl, pár dní na to z něj vylezlo klubko škrkavek, tak jsme dle instrukcí veterináře odčervovali (dostal i bordík). Ustalo nafouknutí, prdění i neustále bobkování. Granule má rovněž fitmin - štěněcí pro střední plemena. Ovšem do týdne se vrátilo prdění, neprovázené již nafouknutím ani neustálým bobkováním, ale konzistenci bobků má poněkud bahnitou. Jelikož po něm venku uklízíme, občas nelze ani nabrat. Může to mít z krmiva? Začínám mít pocit, jako když nedokážeme ty psi ani pořádně nakrmit. Jedná se o mého třetího a čtvrtého psa a nikdy jsem s ničím takovým problém neměla. Moc děkuji předem za rady. Nováková
Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den. Doporučuji u obou psů provést komplexní vyšetření včetně odběrů krve , moče a trusu / nejlépe Laboklin, Vedilab/. S pozdravem MVDr Jančík.
Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKCo blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNežádoucí reakce na očkování je jakýkoliv vedlejší projev nebo nechtěná změna zdravotního stavu zvířete, nastávající v důsledku aplikace očkovací látky. Očkování je obecně velmi démonizováno, mnohými lidmi zatracováno a je mu přisuzována spousta zcela nesmyslných a nepravdivých důsledků. Pozitiva očkování jsou neoddiskutovatelná, v tomto článku však shrneme jeho nejčastější negativní důsledky. Zaměříme se pouze na případy, kdy je vakcína správně skladovaná a správně aplikovaná, použití nevhodných preparátů nebo aplikace jinam než na určené místo nejsou předmětem tohoto článku.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMožná patříte mezi tvrďáky, kteří nikdy nedali psovi ani pamlsek navíc, jste dostatečně důslední a znáte základní pravidla krmení. Ale ruku na srdce, opravdu víte všechno?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKObezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2024 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!