VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Vystrašený pes

Otázka 7.8.2018     Pes

Dobrý den, potřebovala bych pomoci s naší fenkou. Je to 11-tiletá kříženka špice a jezevčíka. Odmalička to bylo veselé, hravé a akční zvíře, milovala procházky do lesa a výlety autem, doma klidně čekala, až se vrátíme z práce, ničeho se nebála (kromě klasiky - bouřka a petardy), dokázala prohnat i větší psy ... Prostě byla skvělá ... Před třemi lety to začalo, byl podzim a my jezdili takřka denně do lesa na houby a ona se ze dne na den se začala bát v autě. Nevypozorovali jsme nic, co by ji mohlo rozhodit. Tento stav trvá dodnes. Před dvěma lety jsme začali trávit víkendy na chalupě, první půlrok vše v pořádku, potom se tam z ničeho nic začala bát v noci. Vyděsí ji každé lupnutí dřeva nebo PETky (jak se tam mění teplota ve dne a v noci), zavrzání postele ... Je to utrpení pro nás všechny. A poslední týdny se začíná bát i doma sama. Mimochodem není sama, máme ještě jednoho pejska, který už je sice rok slepý, ale jinak čilý. Dá se s tím něco dělat? Bojí se více a více věcí, které jí dřív přišly normální. Děkuji za případnou radu. Zdeňka Nováková, Liberec

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, možností je několik, začala bych přírodními porstředky, existují speciální uklidňující květinové esence, feromonové obojky, pipety, feromony do zásuvek, ochucené tabletky s výtažky ze zeleného čaje, z kolostra...výborný je přírodní přípravek Zylkene, zejména podávaný ve vyšší dávce. Navštivte veterináře, ten vám jej předepíše. Pokud selžou všechny jmenované, dají se nasadit i léky, ale nejprve bych vyzkoušela několik výše jmenovaných.

Reakce od tazatele

Děkuji za odpověď. O uklidňujících lécích nás informoval veterinář, to jsem chtěla až jako poslední možnost. O přírodních přípravcích jsem nevěděla, zkusíme to. Spíš mne zajímalo, zda se dá nějakým vhodným přístupem či výchovou psa strachu zbavit (ale ono to u starého psa půjde asi těžko). A taky jestli můžu zjistit příčinu, proč se tak změnilo její chování. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

Další zajímavý obsah

Kloubní výživa pro psy, 1. díl: kdy a proč klouby psa řešit

Přinesli jste si domů roztomilé štěňátko a těšíte se, jak spolu budete zažívat krásné chvilky. Ze štěňátka se postupně stane váš parťák, a vy si spolu budete užívat dlouhé procházky sluncem prozářenou krajinou… Prostě idylka. Aby tato idylka trvala co nejdelší dobu, je potřeba tomu jít trochu naproti a nic nenechat náhodě. O své tělo se taky staráme, když nás něco bolí, snažíme se to řešit. Pes má tu smůlu, že neumí o své bolesti mluvit. Proto v některých případech poznáme, že je něco špatně až pozdě.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

7 důvodů, proč váš pes nebo kočka tloustne

Váš mazlíček má nadváhu a vy jako svědomití majitelé jste udělali všechna opatření, aby zhubnul – upravili jste mu jídelníček, chodíte častěji a na delší procházky, a přesto se stav nelepší. Dokonce se zdá, že ještě přibírá? Pokud věc neřeší ani dieta, ani pohyb, tak je problém někde jinde.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?