VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Výsledky krve

Otázka 14.10.2022     Pes

Dobrý den, obracím se na Vás pro radu u mého psa (4 roky), u kterého byla před 1,5 rokem diagnostikována chronická pankreatitida a SIBO. Bohužel pes vzhledem k alergii nesnese žádnou veterinární dietu (to měl drbání, záněty uší, padání srsti, červené tlapky,…), tak jsme po dohodě na nízkotučných granulích ryba s batáty s obsahem tuku 9% a přidáváme Canvit immuno. Vzhledem k zjištěné dysbióze ve stolici má pes nasazen i Cytovet a Probiovet, nyní druhá třítýdenní aplikace. Před 3 týdny se dělalo kontrolní vyšetření krve po 12-ti hodinové hladovce a přestože výsledky z laboratoře nejsou nic moc, bylo mi řečeno, že to souvisí s chronickou pankreatitidou a nemám si dělat starosti, za půl roku na další odběr krve, kdy se přidá ještě vyšetření na štítnou žlázu. PLI vyšla normální aktivita, lipáza také v normě, ale amyláza vyšla 20,30 (norma 12.66), rovněž TLI vyšlo 35.30 (norma 35). močovina, kreatinin, ALT i ALP, triglyceridy – vše v normě, avšak cholesterol 8,44 (norma 8,27) a hodně nízký celkový bilirubin 0,4 (norma 1,7-10), glukóza tentokrát v normě 5,74 (během roku 2x měřena na lačno – jednou byla 9, jedno 7,1), proto nyní udělán i fruktosamin 358 (ten vyšší, norma 320). Je to cukrovka? Na krev máme jít až za půl roku, není to pozdě? Ráda bych Vás poprosila o názor. Moc děkuji. B.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Výsledky odpovídají dg. Nejsou špatné, nevzrušoval bych se ani mírně zvýšeným fruktosaminem. Pokud se nic mimořádného nestane, tak můžete jít za půl roku na krev. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Mockrát děkuji, pane doktore. B.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jaká strava je vhodná pro psa s citlivým zažíváním?

Žaludeční a střevní potíže jsou u psů poměrně běžné. Projevují se opakovaným zvracením, průjmem nebo plynatostí a mohou mít různé příčiny. U některých psů se objeví zažívací potíže z toho důvodu, že mají ve stravě příliš mnoho tuku nebo nedostatek vlákniny. V jiných případech mohou být trávicí problémy známkou skrytého onemocnění, jako je například zánět slinivky břišní, přemnožení bakterií nebo přítomnost střevních parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Očkování chrání život psa, kočky i králíka. Co byste tedy měli vědět?

Jestliže si pořídíte štěňátko, dospělého psa, koťátko, kočku nebo králíka, měli byste je nechat naočkovat. Chráníte tak nejen zdraví vašeho čtyřnohého přítele, ale také zdraví zvířat a lidí kolem vás. Očkováním pomáháte vašemu mazlíčkovi předcházet nemocem, které jsou nejen nepříjemné, ale jejich léčba je časově náročná a finančně nákladná, některá onemocnění, jako například vzteklina, jsou navíc smrtelná.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?