Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Vysledky jaternich testu 1/2

Otázka 1.8.2024     Pes

Dobry den, chtela bych Vas moc pozadat o nazor na vysledky jaternich testu. Pes, kastrat, 16 let. Potreboval by vytrhat a vycistit pod narkozou zuby, ale nasemu veterinari se do toho uz nechce kvuli spatnym vysledkum jaternich testu, ze uz je to moc riskantni. Kazdopadne mi dal ale termin na pristi tyden, at se rozmyslim sama, zda to chci risknout. Srdicko pry poslechove ok. Chapu, ze je narkoza vzdy riskantni a nemuzete rozhodnout za me, ale pouze by me zajimal Vas nazor. Vysledky z dnesnich testu jsou v ramecku, uplne vpravo vysledky z lonska, kdy pejsek narkozu zvladl. Prilozeno 1/2 foto. Moc dekuji, Anna.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Výsledky, které jste vložila, jsou krevní obraz, o játrech nic nevypovídají a jsou celkově víceméně v pořádku. Pokud jste vkládala další foto, nepřiložilo se, možná to tu ale ani nejde. Nicméně výsledky se nikdy nemohou posuzovat samostatně, doktor by měl udělat kompletní diagnostiku co se v játrech děje. Špatné jaterní testy nejsou diagnóza a nelze postupovat jen podle nich.

Další zajímavý obsah

Jak se zbavit klíštěte u psa: návod na úspěšnou likvidaci parazita

Některé druhy klíšťat přenášejí potenciálně smrtelná onemocnění, která se kousnutím klíštěte přenesou na vašeho psa. V této části roku jsou právě klíšťata nejaktivnější a hledají hostitele, na kterých by se mohla živit. Abyste zabránili přenosu chorob a zajistili svému psovi klidné léto, je důležité vašeho mazlíka pravidelně kontrolovat na přítomnost parazitů

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?