VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Vyšetření psa před uchovněním

Otázka 23.2.2018     Pes

Dobrý dem, prosím, jaká vyšetření byste doporučil nechat udělat u novofundlandského psa, kterého bych ráda nechala uchovnit (kromě povinných RTG na DKK, DLK a vyšetření na cystinurii)? Předem veliké poděkování!

Veterinář odpovídá MVDr. Peter Dobrík: Veterinární ordinace Visvet PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Toto je spíš otázka na poradce chovu. Osobně si myslím, že u konkrétně tohoto psa výše uvedené všetření stačí. Můj názor je, že oba rodiče by měli mít DKK a DLK A-čkové (toleruje se i druhý stupeń onemocnění co si myslím, že není celkem správné). Je několik dalších vad o kterých by jste pravděpodobně v tomto čase už věděla, jako chyby skusu a entropium, případně ectropium (zjistí se to běžným klinickým vyšetřením). NF občas trpí dilatační kardiomyopatií, tá se však objevuje většinou až u starších psů a před rozvojem nemoci na ní neexistuje žádný test. Není vyloučeno, že se může vyskytnout i jiné dedičné onemocnění, nicméně pravděpodobnost není velká a tudíž nemá celkem zmysl je preventivně testovat, pokud na některou z nich není podezření. Přeju hodně štěstí s uchovněním. S pozdravem MVDr. Peter Dobrík, www.visvet.cz

Další zajímavý obsah

Hobby

Vyčmuchej si velikonoční koledu! Zábava nejen pro pejska

Přestože jsou letos Velikonoce poznamenané celospolečenskou situací COVID-19, vzdát se chutného hodování a času stráveném s vašim pejskem rozhodně nemusíte. Právě naopak. Ti z vás, kdo máte zahradu, jste ve výhodě, ale ani vy, páníčkové z bytu, nezůstanete zkrátka. Venku je krásně i s rouškou, a proto s pejskem vyzkoušejte nose work neboli zábavné hledání vajíček a laskomin. A za odměnu si všichni společně dejte výtečný masový nákyp!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes nenasyta: 6 tipů, jak zvládnout psího Otesánka

Ačkoli dostávají pravidelně najíst, někteří psi jsou zkrátka neustále hladoví. Během dne vás pronásledují roztouženým pohledem a i když jste v kuchyni opravdu nešikovní, zdá se, že odpadlíků z linky není nikdy dost. Netvrdíme, že byste měli svého miláčka nechat hladovět, ale vyvážená a pravidelná strava v odpovídajícím množství je základem psího zdraví.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?