VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

výchova psa

Otázka 13.2.2018     Pes

Pěkný den Máme Kavkazského pasteveckého psa, je mu 9 měsíců. Netrestáme ho mlácením , nebo jinými hrubými tresty, myslím že ani nadměrně nerozmazlujem. Máme ho od štěněte. Vychováváme ho dva já s partnerkou . Jsem s ním hodně na zahradě a hrajem si a cvičíme různé věci. Je hoooodně od mala paličatý. Stalo se že na mne bez jakéhokoli důvodu vyjel dost z ostra. Pokousal mě. Dal jsem mu najevo ze je to špatně tak že jsem mu chytil hlavu a držel. Pak se uklidnil a byl klid . Druhý den ráno opět vrčel a startova a kousl znova. Je možná nějaká rada?? asi tedy ho nezvládnem ? Děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, prožívá pubertu a k tomu patří, že se snaží vydobýt si vyšší postavení v rámci vaší smečky. Zkouší to na vás. Je potřeba dát najevo převahu, aby vás přijal jako autoritu. Může pomoci i kastrace, ale rozhodně je potřeba i dlouhodobá a trpělivá práce se psem. Hormony nemohou za všechno.Dobré je nenechat se tahat na vodítku - vy jste pán a vy rozhodujete tempo. Když mu dáte misku s jídlem, může k ní až na váš povel a kdykoli mu jí můžete během jídla vzít. Trénujte základní povely, dbejte zejména na důsledné přivolání, to je základ (na lonži a pokud neposlechne napoprvé, přitáhnout si ho). Nedat najevo strach. Pořiďte mu plastová košík, abyste předešel úrazu. 100 procentní důslednost. Budovat vztah krok po kroku. Pokud potíže přetrvají, vyhledejte pomoc odborníka pro problémové chování psů, např.pana Desenského.

Další zajímavý obsah

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?