VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Vhodnost granulí

Otázka 10.3.2018     Pes

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně výběru resp. vhodnosti granulí pro psa. Z důvodu nevhodnosti jsme přešli na nové granule. Krmíme jimi cca 2 měsíce. Tyto granule se mi ovšem nejeví jako vhodné, neboť se po nich během vycházky vyprazdňuje třeba i 5x. Potřebu vykonává dost těžko a trus je v podobě tvrdých bobků (kuliček), které se svou suchostí často i rozpadají. Předpokládám, že bychom měli granule změnit. Doplňuji ještě, že přísun vody je dostatečný a pohyb také. Psovi jsou čtyři roky a je dost aktivní. Předem děkuji za Vaše vyjádření Zuzana

Veterinář odpovídá Veterina Alciellë PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, váš dotaz je dost nekonkretní protože jste neuvedla jaké granule měl předtím, jaké má nyní a z jakých důvodů jste na ně přešli. Tím pádem vám nedovedu nijak smysluplně pomoci, doplňte mi prosím toto info abych vám mohla cíleně poradit. Jinak obecně granulky volte uperpremiové a vyšší třídy, ale z jakého důvodu bobek vypadá jak vypadá vám nepovím, snad jen, že potřebuje pravděpodobně více energie a více živin aby si z toho krmiva nebral tolik. Pokud je to aktivní pejsek, můžu víc než doporučit z těch superpremiových tříd například Calibra Energy, nebo pak vyšší třídu krmiv, mezi které patří například Annamaet nebo Canagan. Ale jak píši, nevím které je pro vašeho pejska vhodné neboť neznám jeho zdravotní stav ani důvody, kvůli kterým jste krmivo měnili. Budu se těšit na další info abych vám byla schopná pomoci. Krásný víkend MVDr. Lenka Čepková

Další zajímavý obsah

Odborník

Potravinová alergie a intolerance u psů: příčiny, projevy a jak najít alergen

Potravní alergie na stravu se u psů a koček objevuje tehdy, krmí-li majitel nevhodným složením delší dobu, může se projevit v jakémkoliv věku vašeho mazlíčka. Z odborných studií bylo zjištěno, že zhruba jedna třetina psů trpících alergií na krmivo, jsou mladí psi do jednoho roku stáří. U koček byl zjištěn průměrný věk výskytu potravní alergie 4–5 let. Přestože převládá domněnka, že hlavní příčinou alergií je strava, není tomu tak. Odhaduje se, že potravní alergie způsobují pouze 10–20 % ze všech alergií vyskytujících se u psů. Potravinová alergie je až na třetím místě, daleko za alergiemi vyvolanými blechami nebo životním prostředím (prach, roztoči, dýchací alergie).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?