VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Tráviace problémy

Otázka 3.4.2020     Pes

Dobrý deň! Mám dvojročného psíka pomeraniana. Už istý čas má vždy ráno škvŕkanie v bruchu a nechce papať. Pamlsky zje, ale mäso z konzervy priveľmi nechce. Približne rok je na hepatálnej diéte, ktorú nám odporučil veterinár kvôli nejakým zvýšeným hodnotám v krvi. To sa však dalo do poriadku, ale zostali sme na tejto diéte - opäť na odporúčanie veterinára. Ako som spomínala, vždy ráno, keď vstaneme, škvŕka mu v bruchu a moc nechce jesť. Následne ide skoro hneď na veľkú potrebu. Stolica je normálna a nezdá sa mi na nej nič zvláštne. Avšak väčšinou zakrátko na to ide na veľkú potrebu druhýkrát a tam býva tá stolica už redšia - niekedy aj s prímesou hlienu. Dneska sa mi zazdalo, že v tom hliene bolo aj trochu krvi. Po ránu býva taký apatickejší a často sa mi zdá, že má také zmeny v postoji. Niekedy len tak zvláštne stojí, inokedy často zaujíma polohu s vystrčeným zadkom dohora a prednou časťou tela na zemi. To robieva aj vtedy, keď sa po spánku naťahuje, ale väčšinou to urobí len raz a hotovo. V tomto prípade to však robieva častejšie. Daný opísaný problém vymizne, keď sa vyprázdni, niečo horko ťažko zje a potom je už dobre. Netrvá to dlho, ale býva to každé ráno tieto dni. Vôbec netuším, čo by mu mohlo byť a či vôbec niečo. Možno len panikárim. Na noc spinká v uzatvárateľnom pelechu, pričom ráno ho vždy otvorím a vypustím. Rozmýšľala som, či aj v tom nemôže byť problém, že cez tú noc nemá moc pohybu a nezadržiava nejako tú stolicu, čo sa následne ráno takýmto spôsobom prejaví. Včera išiel ráno na veľkú potrebu štyrikrát. Stolica je redšej konzistencie. Nemáva to takú tvrdú konzistenciu ako kedysi. Ďakujem za všetky rady!

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Doporučuji jít k veterináři.Podle příznaků by se mohlo jednat o dysbiozu.,případně zánět slinivky.Chce to komplexní vyšetření krve / vč. cPL,TLI../ a odběr trusu/ a vhodnou dietu. S pozdravem MVDR Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?